| Tourniquet a întrebat:

Stiti, v-am mai vorbit despre " prietena " aceea. Da, ii arde de farse la telefon si chestii. Mi-a fost prietena. Am avut incredere in ea si ea m-a tradat si spune ca imi place de un baiat, care si ea l-a placut, acum ma suna ea cu prietena ei si fac " M-am maritat cu X " si chestii. M-am saturat! straight face
De exemplu ba de Halloween facea numai figuri si chestii. I-am spus "Buna!" si ea sa se creada mare si tare face " Pa! " straight face adica... mi-e colega, am salutat-o si ea e nerespectoasa!
Ce asi putea sa-i zic? In afara de indiferenta. M-am saturat sa tac. straight face

[Dau fundita happy ]

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Nu imi vine sa cred! Mai copii(@Maria-@Elly ), voi chiar nu aveti ce face? Spre exemplu:nu aveti de invatat, teme de facut si alte lucruri care tin de scoala? Invatati sa comunicati, sa discutati... daca aveti ceva sa va reprosati, faceti-o prin viu grai(vorba!, daca va scapa expresia "viu grai"!)! Ce inseamna maimutarelile astea? Nu are voie omul sa-si spuna of-ul? Daca a avut prieteni care nu au stiut sa o asculte, lasati-o macar aici sa se simta bine, in largul ei! TPU este o retea de socializare, nu de aruncat "venin"!
Si tu, Krissy, de ce trebuie sa te superi daca ele zic sau fac ceva? Ignora-le, puiule, si sa vezi ce bine te vei simti.Nu o/le mai saluta si...ai grija de Tavi(care, din cate se pare, e marul discordiei!)[laughing]!

10 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai daca vrei sa fi agresiva spune-i asa :
"Mai fetito se vede ce prietena esti. Tu cine te crezi de comentezi Non-Stop~! Eu stiu ca de la tine la ce sa ma astept (o masori din privire cand ii zici asa de vreo 2-3 ori ). Ce e cu oftica asta pe tine, vezi sa nu faci riduri.am inteles ca esti Radio-Sant da mai usor ca nu asa sta treaba. Si ai grija cui ii faci farse la telefon. Stai cuminte in bancuta ta. Nu cred ca vrei sa ai de aface cu armata din spatele meu.Pana la urma nu am nevoie sa ma cobor la nivelul tau, daca tu nu vezi ca eu te-am tratat cu indiferenta e problema ta.Si pe viitor inceraca sa nu-ti imi folosesti creiurul, doar ai vazut ce urat a iesit ultima oara.(APOI pleci si o lasi sa vorbeasca singura daca zice ceva )...
Succeswinking

| Tourniquet explică:

Va multumesc mult!

@Tweety, raspunsul tau chiar m-a amuzat. Dar, daga ii spun asa se duce la mama ei... straight face

@iasmina95, i-asi spune cu mare drag, dar ce... crezi ca e serioasa? Nu! laughing

@Lucien, va multumesc mult doamna! Raspunsul dvs chiar mi-a adus zambetul pe buze! Va multumesc. big hug

Multumesc mult! big hug

| Tourniquet explică:

Da, Maria. Ii dau, si? Ca m-am saturat de tine! Nu pot sa-ti zic nimic ca gata si mai si interpetezi gresit si spui tu la tot poporul.
Da, Elena, imi place de Tavi, si? straight face Te oftici? Ce? Acum vreti sa-mi faceti in ciuda cu chestii din-astea ca stiti ca-l plac? Lasati-ma in pace si vedeti-va de treaba! straight face

| nirvanacartof a răspuns:

Bine spun eu.
S-a terminatlaughing

luciana
| luciana a răspuns:

Indiferenta e cea mai buna arma si aduce rezultatul dorit; Fii mai rece si nu o mai baga in seama, arata-i ca iti e tot una de e sau nu prezenta in viata ta. Si te rog draga mea, fii mai atenta pe cine alegi in cercul de prieteni, nu toti merita asta; Esti o fata cu multe calitati, de ce acum te pierzi cu firea si nu stii cum sa procedezi? Trateaz-o cu dispret si nu o mai baga in seama deloc, fii mai rece cand te abordeaza ca si prietena. Aceasta nu se poate numi asa, e prea falsa in comportament, deci evit-o si lasa timpul sa decida in favoarea ta, doar ai atata intelepciune si daca nu ti-as spune eu, te descurci foarte bine. Hai, capul sus, nu trebuie sa te afecteze prostia altora, ignora-i ca si cand nu exista in viata ta. Te imbratisez cu drag, Lucien.

| Scriiitoare a răspuns:

Spune-i tot ce ai pe suflet, sa stie ca nu iti e frica de ea si chiar poti sa ii spui ca putin iti pasa ce crede ea despre tine...baftakiss si cred ca nu e bine sa va certti pe baieti si deschideti ochii mai bine sa vezi cine iti e prieten cu adevarat

| xoxxxoooxo a răspuns:

X=Tavitongue! Si vezi ca nu maria a zis ca se marita cu Tavi, eu am zisphbbbbt

| xoxxxoooxo a răspuns:

Si app, Anca, am uitat sa zic:cand te rog ceva(si nu numai eu, toata lumea)iti dai ochii peste cap sau sp "hai bye" sau "hai pa". Deci asta e cam nesimtire sa stiitongue. Da' numai cu Tavi vb si parca sunteti 2 ingeri pe un nor pufosrolling on the floor) si sunt sigura ca o sa zici:"Vai Elena, ce nesimtita esti, ai zis la toata lumea ca imi place de Tavi". Sa stii ca nu, asta e clar dupa cum te porti.

| xoxxxoooxo a răspuns:

Da' nu ma intereseaza! acolo e vorba si de mne.Deci:treb sa ma bagtongue.Shi sa stii ca n-am de ce sa ma oftic ca ...nu stiu daca ai sanse la Tavi.In fine...Asta chiar nu ma intereseaza, e treaba ta si a lu' Tavi. Si sa stii ca prea tupeista esti si prea multe fite si nu mai zic ce ai in tine.Asa ca mai bine stapaneste-ti gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai copii, aveti doar 11 ani!, Traiti-va copilaria si lasati baietii si tampeniile!