| Geolinaa11 a întrebat:

Stiti vreun nutritionist bun in Galati? vreau sa pun cateva kg pe mine..am incercat cu tot felul de vitamine dar pun maxim 3 kg si le dau jos dupa ce ma opresc din a le lua.( Daca este necesar sa stiti, am 45 de kilograme 1, 65 si 16 ani )

1 răspuns:
| SweetChild1 a răspuns:

Eu am fost tot timpul o slabatura si mereu luam vitamine ca sa ma ingras, dar nu aveau niciun efect. Pana anul asta cand am mai luat in greutate, dar nu datorita vitaminelor. Eu aveam 41 kg la 1, 64 ceea ce nu arata bine. Acum am 50 kg la 1, 64, dar tot sunt putin slaba. Tot ce am facut a fost sa lenevesc. Eu inainte nu prea stateam in loc, dar din septembrie pana in ianuarie m-am ingrasat 9 kg... ceva incredibil pentru mine. Adica nu am reusit ani intregi sa ma ingras, iar apoi in cateva luni sa pun atat pe mine. Deci pur si simplu stai si mananci. De fiecare data cand ma puneau parintii sa ma duc la magazin, nu o faceam, ci stateam. Stai si mananca si iti garantez ca o sa mearga. Eu daca nu fac asta, slabesc din nou. E ca un fel de regim de ingrasat.
P.S. Mănâncă pâine. Eu inainte nu o mancam de loc si am inceput sa o introduc din cand in cand in alimentatia mea.