| Fillaide a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar nu mi s-a raspuns concret. Daca am adoptat un regim sever si am slabit un pic, cind trec la un regim mai sanatos si mai "plin cu de toate" se pun kg slabite la loc sau slabesc in continuare? Mersi :*

Răspuns Câştigător
| lyza_5707 a răspuns:

De ce nu incerci sa slabesti mai incet sau mai sigur? Daca privezi organismul brusc de ceea ce era obisnuit sa primeasca, logic ca atunci cand va primi va face provizii...e efectul yoyo al dietelor minune.
Eu am slabit 8 kg in 4 luni in felul urmator:dimineata mancam cereale integrale cu lapte sau iaurt(alternativ omleta alba cu salata de cruditati,paine prajita cu miere si lapte etc)la pranz ceva usor gen pui la gratar cu salate de tot felul, ciorbe de legume sau sote-uri de legume, depinde de preferinte si seara peste sau cartofi copti cu iaurt...intre mese fructe si multa apa, si daca mi-era pofta, nu mai mult de 2 cubulete de ciocolata...si de cand am slabit, n-am pus nimic la loc.
Dieta asta mi-a recomandat-o verisoara mea care e medic nutritionist...de fapt nu e o dieta e un mod de a manca mai sanatos...ideea de baza e putin din toate si rabdare. sporhappy

1 răspuns:
| Denii10 a răspuns:

Eu spun ca depinde de organismul`fiecaruia iar, daca o sa treci la un regim mai sanatos si mai "plin cu de toate" sa`r putea sa pui cateva kg in plus deoarece`. tinan`d regim mai sever acum organismului tau ii va fi mai greu sa treaca la un regim mai plin de toate fiind ca stomacul tau "sa micsorat" sa zic asa cel putin asa este la unele organisme.Iti urez multa bafta si sanatate.Numai bine.