| LauraaBlack a întrebat:

Ştiu că e o întrebare stupidă, dar cum este corect : likes sau like-uri?

Răspuns Câştigător
| ReadAllAboutMe a răspuns:

Mie nu mi se pare o intrebare stupida :d foarte bine ca ai intrebat straight face Dar corect e Like-uri:p

2 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Si likes si like-uri e bine.
Likes in engleza.(substantiv comun la plural)
Likes tot in engleza.ex: Carmina likes you= Carmina te place(verb)
Like-uri daca vrei sa-l romanizezi
, pentru ca noi, romanii, mai nou folosim majoritatea cuvintelor in engleza( design, bussines, ok, modeling) etc. e engleza romanizata...dar atentie ca aceste cuvinte englezesti romanizate sa nu fie folosite la examene /eseuri/ proiecte pentru scoala sau pentru altceva. sper ca ai inteles.te-am pupat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Like-uri esti in Romania vorbesti romaneste si articulezi tot
service-uri de exemplu
sau show-uri