| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca este prea devreme, dar nu stiu ce o sa-i dau cadou mamei de 8 Martie. Am ramas in pana de idei. Mama nu se da in vant dupa lucrurile cumparate, iar de fiecare data i-am confectionat ceva chiar eu. Mi s-au epuizat ideile. Un pic de ajutorr va rog. happy Merci anticipat.

5 răspunsuri:
| octavianpas a răspuns:

Coase-i un goblen mic, un semn de carte.

| mihaa a răspuns:

O floare in ghivecii, sau gandeste-te ce-i place mamei tale, ceva legat si de un hobyy de-a el ei

| Silvia a răspuns:

Mamele de obicei nu isi doresc lucruri materiale de la copiii lor.Isi doresc sa fim buni, sa ne tinem de scoala, sa le ascultam.Si mama mea e la fel, imi zice mereu sa nu ii iau nimic, sa imi tin banii mei pentru ceva ce imi trebuie mie, insa mereu i-am luat macar o floare.Cred ca mama ta va fi foarte fericita daca ii vei daruii o floarehappy.

| juniper a răspuns:

Acum cativa ani i-am facut mamei o felicitare din carton pe care am cusut un ghiocel, am facut cu acul gauri si apoi le-am cusut, in interior am desenat niste stelute si pe fata am scris "Pentru cea mai buna mama din lume". Mi-am adus aminte de asta din clasa a 3a sau a 4a cand am facut si noi la scoala, numai ca alea erau colorate, a mea era cu verde si roz happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand cumpara-i o floare, un ghiocel, simbolul primaverii. Apoi fa-i o felicitare din inima!