| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca intrebarea aceasta s-a tot repetat, dar.... Stiti cumva unde sa-mi ascund Jurnalul? N-ar fi prea placut sa mi -l citeasca cineva... Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Il scrii pe calculator, il ascunzi intr-o arhiva si ii pui parola. Daca vrei neaparat sa ai un jurnal ca pe vremuri nu te pot ajuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ar fi asa placut sa il citeasca cineva atunci nu il mai scrie... simplu. Oricum nu are niciun scop si in final tot va da cineva peste el

| RainmakerX a răspuns:

Un jurnal este o modalitate buna de a te descarca si imi pare bine sa vad ca mai exista oameni cu jurnale.Eu nu am unul intrucat nu imi place sa scriu ce mi se intampla zi de zi.
Oricum niste locuri bune ar fi:
1.Intr-o lada cu caiete mai vechi, intr-un dulap sau sub pat.De ce? Parintii nu se apuca sa-ti verifice fiecare caiet sau cine stie ce lucru, mai ales daca vad mai multe la un loc.Ar putea crede ca este ceva neinsemnat.Dezavantajul este ca daca mama ta s-ar decide sa faca ordine atunci ai putea ramane peste noapte fara jurnal.
2.Eu am la pat niste sertare. Daca as avea un jurnal, l-as pune in cel mai de jos sertar sub tot ce am acolo.Nu are cum sa fie gasit.Si nimeni care cauta nu o sa bage mana pana jos la el.
3. Daca ai un raft cu carti il poti ascunde usor printre celelalte.
4.La sigur ai niste animalute de plus pe acasa si un dulap. Poti sa pui jurnalul pe dulap( ceva mai in spate) si jucariile de plus in fata acestuia pentru a-l masca.
5.Cutia cu vechile jucarii.(Daca mai ai, evident.M-am gandit ca ar fi un loc destul de bun, cu toate ca nu unul perfect.)
Pentru moment doar atat imi vine in minte.
Sper ca te-am ajutat! O seara placuta in continuare!