| Necunoscuta33 a întrebat:

Stiu ca multi o sa ma criticați dar simt nevoia să îi spun cuiva
Azi am furat ceva de la in magazin, m au prins si mi au chemat părinții ma simt rușinata, tristă, furioasa pe mine etc
Imi pare rau pentru ce am facut
Va rog ajutati-ma sa uit sau ceva de genul ma simt oribil

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este ca, te-au prins si iti vor pune poza pe usa magazinului, tocmai pentru a te face de rusine sis a te simti oribil, pentru ca, pe viitor sa nu mai faci asta.
Este o tactica dura, dar la oamenii cu bun simt, da rezultate, invatandu-i pe veci, sa nu mai puna mana.
Crede-ma ca asta este cea mai mica pedeapsa posibila, ca se poate si mai rau, sa te dea pe mana politiei si sa apari in ziarul loca, ca orice infractor.

| raMLesS a răspuns (pentru Violleta2022):

"Ideea este ca, te-au prins si iti vor pune poza pe usa magazinului, tocmai pentru a te face de rusine sis a te simti oribil, pentru ca, pe viitor sa nu mai faci asta. "
Te-am mai vazut raspunzand, pot sa zic ca ai unele dintre cele mai idioate si aberante raspunsuri, nu mai baga frica in el si nu mai manca rahat aiurea.
Auzi si tu... sa apara in ziaul local rolling on the floor doamneee... Ma omule, tu crezi sta un jurnalist sa-si piarda timpul aiurea scriind in ziar ca un copil de 12-13 ani a furat o punga de seminte in valoare de 3 lei rolling on the floor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru raMLesS):

Iti citesc intrebarile si raspunsurile si vad ca ai un temperament puternic de frustrat si dus cu pluta.
Baiete, ai probleme mari la mansadra si te sfatuiesc sa mergi la medic, in loc sa stai pe forumuri si sa jignesti oamenii.

| SilentRain a răspuns:

Stai linistita prostioare copilaresti cu toti facem, ti-ai invatat lectia de acum sa nu mai faci
Ocupati mintea cu altceva si nu te mai gandi la asta
Vezi un film, asculta muzica, fa ceva ce iti place tie

| Necunoscuta33 explică (pentru SilentRain):

Nu au chemat poliția mi au sunat părinți și le-a spus da vina sa plateasca produsul de 3 ori imi este.
Frica dacă imi pune poza pe usa magazinului
Imi este frica

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

De ce ai facut asta? Poate e vorba de o condiție medicală. Placerea de a fura, incontrolabilă, este semn de suferință psihică. Este clar ca te deranjează de vreme ce nu ti a mers.