| andreeasimilea a întrebat:

Stiu ca o sa vi se para ciudat ce veti citi, mdar sa imi dati raspunsuri concrete! Am nevoie de ajutorul vostru! Eu am 14 ani si am un prieten in varsta de 15 ani. Locuieste si el la fel ca si mine in Targoviste si am crescut in acelasi bloc..Nu am parinti, nu am frati sau surori si nici neamuri ..Doar o prietena care e prostitoata, care are 15 ani...Ea si-a inceput viata sexuala la varsta de 10 ani si de fiecare data cand se ducea pe centura folosea prezervativ..Eu nu mi-am inceput viata sexuala, dar mi-a propus prietenul meu ca sa o facem la noapte...Ce sa fac?
Multumesc pentru timpul acordat.
P.S:intotdeauna ma masturbez...

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Rămâi la masturbație. Te ajută să te cunoști mai bine, te scapă de stres, nu te lasă gravidă, nu iei boli.
Știu destule fete care s-au lăsat duse de val de la vârste fragede și acum au tot felul de probleme (după 10 - 15 ani de la debut). De exemplu HPV. Măcar te-ai vaccinat? că acum se poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o face pentru. ca o sa-ti para rau m-ai tarziu Relatiile implica iubire, respect, sinceritate, incredere si... sex. Este adevarat ca raporturile sexuale sunt normale intr-o relatie, insa este important sa vezi daca iubitul tau merita sa fie primul baiat in viata ta...plus ca esti mica si exista posibilitatea sa fii dispusa mai sever la boli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 14 ani, eşti un copil. Crezi că eşti pregătită să mai ai unul?
Dacă îţi începi viaţa sexuală la 14 ani, la 20 de ani ce mai faci? Devii nimfomana satului? Să nu mă exprim mai vulgar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce vrei, doar nu vei asculta de sfaturile unor straini care nu au niciun motiv sa-ti doreasca raul, nu?
Da-i bataie, curva scrie pe tine.

| albastrica009 a răspuns:

Nu cred, pentru ca e posibil sa nu fii suficient de dezvoltata pentru ceva care implica mult efort.Iar, prietena aia ar trebui clar s-o lasi balta.adica genu ei de munca face de ras majoritatea femeilor.mie mi se pare ok sa faci sex atunci cand simti nevoia sau cand chiar simti ca e necesar dar e groaznic sa te vinzi asa unui sofer incopetent, prost si redus sau orice barbat d-asta idiot

| Iridescent a răspuns:

Daca te simti pregatita e ok. Sfatul meu e sa nu o faci, inca e devreme.La 14 ani ar trebui sa te preocupe altceva...scoala de exemplu. Spune-i sa mai astepte 2 ani cel putin.

| Asian a răspuns:

Daca vreti amandoi si te simti in stare sa rezusti la tot e ok dar eu iti remand sa nu o faceti deoarece eat micuta si ai putea sa :
Lesini caci prima oara sunt dureri groaznice din cauza ca ai varsta frageda
Sa iei boli mai repede(follositi prezervativ)
O sa te intrebi peste ani dc ai facut-o...

Eu zic sa va sfatuiti voi si sa ajungeti lla un acord...cat despre prietena ta.ea va ajunge in arest cu multe amenzi.
Mullt succes!

| andreeasimilea explică:

De ce nimeni nu raspunde?