| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca poate este plictisitor ce zic, dar cine vrea sa asculte...sa asculte (dau funda).
Trec in a 8-a si am 14 ani.Recent am fost la x-factor 2014 si pot sa zic ca nu am avut succes deloc, mai ales ca am venti cu mama si ea s-a facut de ras.Am luat 3 de "nu" amandoua, vreau sa va zic ca ...la genul asta de emisiuni isi bat joc prin orice fel si decupeaza cum vor ei materialul video.
Nu stiu ce sa zic,cred ca renunt la muzica,imi place sa cant,am talent si eu stiu asta.M-am facut cunoscuta cu greu prin vlog, vine-uri si asa am ajuns si la videoclipurile pe youtube in care mai fac cate un cover.Prin vlog si vine-uri pot sa zic, ca sunt videoclipuri in care vorbesti...sau faci faze amuzante,asta implica actorie,joc personaje.
Nu stiu cum o sa fie si ce sa aleg si multi imi zic "Lasa ca alegi tu ceva" dar nu e asa laughing
Sunt asa ametita,am note bunicele, nu stiu la ce liceu sa dau.Si sunt pasionata si de teatru.Mereu am crezut ca daca trebuie sa incepi ceva si sa fie totul bine, nu trebuie sa incepi din Romania si inca merg pe acest principiu.
Vreau sa cant/sa fiu actrita si stiu ca e foarte greu. Datorita situatiei financiare...pe care o avem,nu voi putea sa-mi indeplinesc "visul" si vreau foarte mult.
As putea sa fiu avocat,judecator,psiholog, profesor de biologie etc.Eu aleg sa urmez un drum spre arta.Ce nu-mi place e ca multi probabil fac avansuri, trebuie sa ai pile sau sa ai bani si e foarte greu.
La ce liceu sa dau? Ce decizie sa iau? Ajutati-ma cu argumente... daca aveti timp.Ar fi mai bine sa merg in alta tara sa fac un liceu? Anglia de exemplu?

4 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Când vine vorba de începuturi în România ai dreptate. Dacă vrei să faci ceva bani exploatându-ţi talentul ai putea face un parteneriat cu youtube-ul.Desigur,dacă ai câteva mii de vizualizări pe videoclip.Aşa, poate ar afla vreun coregraf sau profesor de canto de tine şi te-ar promova :-) Eu zic să alegi ce-ţi place şi ce te îndrumă inima, nu neapărat părinţii(în cazul în care te influenţează). Sunt sigur că vei face alegerea bunăwinking

| baf a răspuns:

Faci ce iti doresti si ce iti place.liceul trebuie sa fie alegerea ta.iti recomand un liceu de arte..in Anglia o sa iti fie greu.ai rude acolo? spui ca nu ai o situatie financiara tocmai ok deci...iar concursurile astea sunt cacaturi, nu ar trebui sa te descurajeze niste handicapati.astia nu stiu sa promoveze decat silicon si plastic.o sa iti dai si tu seama mai tarziu..cam asta e situatia actuala in Romania.:* succes! orice alegere vei lua. pune suflet..muzica in Romania e mai mult comercialitate si plastic ..deci depinde de tinehappy

| Aretha a răspuns (pentru baf):

De ce zici ca e greu.Ai pe cineva acolo si ti-a explicat asta? Si nu, nu am rude happy

| baf a răspuns (pentru Aretha):

Am prietene la facultate, la liceu nu.insa ma refer dpdv financiar.dar e alegerea ta.nu ar trebui sa iti hotaram noi viitorul.