| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat dar este adevarat si am nevoie de ajutor! Sa nu imi spuneti sa merg la psiholog ca nu merg...Din diferite motive imi este foarte urat sa stau singura in casa, mai ales seara. Ziua este ok dar seara ma panichez rau cand sunt singura, chiar mi se face rau uneori.
Urmeaza sa ma mut cu prietenul meu, doar eu cu el, si probabil o sa mai raman si noaptea singura cand el va fi plecat si lui ii este teama ca o sa chem pe altii pe la mine sa imi tina de urat.
Logic ca nu o sa fac asta, tot ce vreau sunt sfaturi sa ma obisnuiesc sa stau singura din nou.Am 20 de ani happy

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns (pentru Wehrmacht):

Si acum mai exista dracia aia? laughing
tin minte ca eu chiar eram singura acasa si era si noapte cand vazusem aia pentru prima oara, dar era si mai aiurea, ca trebuia sa ma concentrez sa gasesc nu stiu ce diferente ale unor imagini.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Uff,pai si mie imi e foarte frica seara cand stau singura in casa sad Poti sa asculti muzica, sa te uiti la televizor, sa te joci pe PC, sa iti chemi o prietena la tine... Eu, aprind toate becurile din casalaughing ..Bafta si sper ca am putut sa te ajut cat de cat :*

| Biancaalone a răspuns:

Pai..seara incearca sa te gandesti la lucruri diferite! Asculta muzica, deschide luminile in toata casa, gateste ceva sau fa curat daca te ajuta! Problema este ca tu te gandesti prea mult la aceasta incat te panichezi! Umplati timpul cu ceva si ai sa vezi ca vei uita de asta!