| kryssstyna a întrebat:

Stiu ca sutienele iti opresc creseterea sanilor pentru o perioada daca porti putin rolling on the floor bustierele fac acelasi lucru? laughing big grin

Răspuns Câştigător
| Pandaaaa a răspuns:

Nu:O bustierele nu...winking

2 răspunsuri:
| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Da ...Vara mea a purtat bustiere avea un bust voluminos la varsta de 15 ani si-acu la varsta de 17 ani are sanii mult mai mici varstei ce o are! Am citit intr-o revista ca sanii nu mai cresc daca porti bustiere sau sutiene de la varste mici(11-15 ani) pentru ca muschii glandei mamare nu se dezvolta conform! Muschii nu pot sustine tesuturile ce se dezvolta si se-n grasa si-atunci muschii glandei mamare se slabes si sanii tai nu vor mai creste si-n plus vor avea o orma lasata! Decamdata nu purta bustiere! sper ca te-am ajutat!

| dydyenutza a răspuns:

Depinde cand le porti...mai indicata bustiera ca sutienele au un material si o contructie pentru oprirea cresterii sanilor