| romiina a întrebat:

Sts fainee?puppy dog eyes faa site!no talking funda cele mai multee!

1 răspuns:
| KiddaBăă a răspuns:

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica
Logica masculină : nu o sun , aştept să sune ea. Logica feminină : l-aş suna ,dar poate par disperată.
Uneori suntem prea mândrii să mergem să cerem iertare.Chiar dacă am greşit.de multe ori punem orgoliul pe primul loc.
Vezi tu. Momentan nu am chef sa privesc în jur! Pentru ca te vad pe tine şi îmi vine sa înjur !
Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni.
Cheia către inima unei femei este un dar neașteptat, într-un moment neașteptat.
Am să-i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea,pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi-au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să-i pot uita niciodată.
Miracolul oricarei copilarii este ca,oricat de apasatoare ar fi imprejurarile in care se petrece,sufletul copilului pastreaza o inocenta sub atingerea careia totul imprumuta ceva din farmecul unui basm.
Sunt multe amintiri pe care simt ca timpul nu le poate sterge.
Intotdeuna ai vazut in mine ceva special dar nu ai stiut sa pretuiesti.
Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat,acum este timpul sa invat si altceva!
Astazi am realizat ca daca inchid ochii te simt aproape chiar daca esti departe.
Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat,dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata.
Este foarte greu sa te schimbi,dar si mai greu cand incepi sa-ti dai seama ca sunt sanse mult mai putine ii a schimba ceva in bine pentru viata ta!
Aspectul fizic este doar o masca,pentru a-ti ascunde defectele inferioare.
Nu iti fie teama, in dragoste se merge la risc.Depinde de noroc!Arata-ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu.
A iubi un om inseamna sa-ti exprimi spontan iubirea prin gesturi si zambete, mangaieri ferme si delicate,imbratisari pline de viata, saruturi, folosind cuvinte simple si sincere.Inseamna sa-l faci sa stie cat de mult il apreciezi pentru ceea ce este.
Un zambet,o amintire,un suflet,vorbe,momente,tot ce e legat de tine pot numi viata!
Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta.
Omul seamana foarte bine cu hartia.Daca se aprinde o parte din ea ramane scrum.Acesta este trupul.Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.
Traim intr-o lume in care timpul nu ne ajunge,prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.
Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor,ci ceea ce trezim în ei.
De unul singur nu poti schimba lumea, dar privind in jurul tau, apoi privind in inima ta, iti poti schimba perspectiva de a trai.
Am sperat in continuare...Crezand ca esti acolo, dar n-ai fost tu niciodata, era sufletul meu solo !
Un prieten adevărat este cel care vede durerea in ochii tai, in timp ce toti ceilalti cred că tu zambesti.
Doar un baiat din 10 se indragoseste de sufletul unei fete si nu de corpul ei
One of these days I won`t be there for you...
I`m jealous,but there`s now way in hell I`m going to admit that.
Don`t you dare remember me once you start forgetting her!
Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine.
O lacrima este formata din 1% apa si 99% sentimente.
Mâncată de ură, căci banii vin şi zboară. Pe străzile astea am învăţat ce nu am învăţat la şcoală.
O femeie cu încredere în sine nu îşi arată trupul dezbrăcat, ci faţa nemachiată!
Ura darama tot ce cladim Uneori totu' pare-n cale plin de venin Da' visam zile bune si se vede ca vin
Iubirea este atunci cand ii spui unui baiat ca-ti place camasa lui, iar el vine cu ea in fiecare zi la tine.
Dragostea este un sentiment placut: o joaca ce nu se sfarseste, un concurs la care ambii castiga.
Caută acea persoană care să te facă să zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca să se facă lumină într-o zi întunecată!
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.
Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost... Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!
Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!
Fericiţi sunt acei oameni care reuşesc să-i facă să zâmbească pe cei care sunt trişti.♥
Orice vis devine realitate daca esti tampit .Poti fi pus la locul tau cu medicamentul potrivit .
Mă vorbesc toţi de parcă mă cunosc Fără să ştie cine sunt sau nici măcar cine am fost.
Greseala mea.Este ca le-am dat o a doua sansa celor care nu o meritau nici macar pe prima !
Îmi iau tocurile , sentimentele , privirile şi plec . Să nu aştepţi din partea mea respect !
O femeie geloasă investighează mai bine decât F.B.I-ul!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti …nu de teama ca le-ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le !
Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda …
Mai știi când m-ai strâns în brațe întâia oară? Îți bătea inima nebunește. Și mie asemenea. ♥ !
True love is like ghosts, which everyone talks about and few have seen.
Decat sa promiti ceva si sa nu faci,mai bine taci din gura si faci...
Nu ştiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS "Hai să ne despartim" sau faptul ca două minute mai târziu mi-a mai trimis unul: "Scuze, nu era pentru tine"?!
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
I’ll fake that I’m happy, just so you would stop asking me what's wrong.
Mintea spune că n`ar vrea . inimioara spune da!
Lumea pare întotdeauna mai strălucitoare din spatele unui zâmbet.
Distanţa nu distruge o relaţie, îndoielile o fac.
Cele mai bune lucruri in viata sunt gratis.
Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua.
Te iubesc şi ştii de ce? Pentru că eşti persoana care îmi dă puterea să respir cand simt că mă astup , şi tot tu eşti persoana care mă învaţa să lupt !
Si tu ma certi . Ma certi pentru ca iti place sa ma ierti !
Nu este ciudat cum persoana cu care vorbeai înainte în fiecare zi s-a transformat brusc într-un strain?
Şi cei slabi, dacă-s uniţi, devin puternici happy
Ce rost are să mă țin eu de promisiuni;dacă ceilalți uită de ale lor ?
This moment will be just another story someday .
Exista anumite persoane care nu sunt facute pentru a ramane in viata ta oricat de mult iti doresti tu asta .
Preţuieşte întotdeauna persoana de lângă tine,pentru că nu se ştie niciodată cand o poţi pierde winking !
Inima e precum o jucărie. Te joci cu ea,dar la un moment dat după ce te-ai jucat de prea multe ori cu ea,devine uzată şi nu mai funcţionează...
♥ Si da, m-a durut. Era de stiut ca iar am de pierdut. E un alt apus de soare, fratioare, stiu ca doare tare ! Capul sus , nu lasa nimic sa te doboare !
Sunt lucruri care nu ai de unde sa stii cum se vor termina,dar iti vei aminti toata viata cum au inceput.
Toată lumea spune că iubirea doare; când de fapt iubirea nu doare. Iubirea nu te-a părăsit pentru altă fată, nu te-a înşelat şi nici nu ţi-a frânt inima.
Imperfecta ? Hai lasa! Faza e ca el te accepta si-asa daca îi pasa.
Din când în când îţi faci loc din nou în inima mea, nu voi putea uita ca ai fost o parte din ea, cândva.

Good luck !