| anonim_4396 a întrebat:

Studentii geniali care termina facultatea de medicina, chiar toti pleaca din tara?
Astia care raman aici in tara cam ce salarii li se dau?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dupa ce temini medicina trebuie sa faci rezindetiatul vreo 4 ani, unde esti platit cu minimul pe economie, si nu pleca doar cei geniali pleaca toti care vor un trai mai bun avand in vedere ce munca si ce responsabilitati au

| MskDesign a răspuns:

Nu toti, ci doar majoritatea.Statul roman inca nu a invatat sa creeze conditii decente pentru aceasta ramura si nu numai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea da. pentru ca inca suntem condusi de oameni prosti care prefera sa bage banii in buzunari sau in prostii decat in oamenii care ajuta tara cu adevarat.