| anyy2012 a întrebat:

Subiectele la BAC la limba romana sunt aceleasi la orice profil?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Sunt doua tipuri de subiecte:
1. Cele pentru profil uman care sunt mai grele si sunt pentru cei care au facut pedagogic, filozofie, romana, etc - dar in principal intensiv romana.
2. Cele pentru profil real pentru cei care au facut tehnologic, mate info, etc, astfel incat sa se faca o diferentiere in functie de ceea ce a invatat fiecare.

4 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Nu sunt, difera ca dificultate ( la uman e mai greu si la real e mai usor ).

| Gekkō a răspuns:

Nu chiar; la real difera fata de cele de la uman, la fel si cu matematica

| inna07 a răspuns:

Nu sunt aceleasi, subiectele la profil real sunt diferite de cele de la profil uman

| enzodemes a răspuns:

Da