| martutza a întrebat:

Suferim pentru cei dragi, ii iubim, ii protejam, dar ce primim in schim? suntem rasplatiti cu aceeasi moneda? fi-ti sinceri la acesta intrebare!

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Suferim in general pentru persoane care nu dau nici doi bani pe noi, iubim pe cine nu trebuie, ne indragostim de cine nu trebuie. Asa e viata...

| nobody_9468 a răspuns:

Eu n-am zis ca-i iubesc, protejez, etcwinking
Poate ei fac toate acestea pentru mine si eu sunt cea care ii fac sa sufere.Chiar zilele astea mi-am pus toata familia{din partea mamei} in cap.Insa nu ma consider vinovata si in plus nu cred ca am facut ceva rau in a spune ceea ce cred in fata.Prefer sa fiu sincera decat vreo frustratahee hee

Bafta.

| roxyrocks a răspuns:

Familia mea imi da aceeasi iubire in schimb, poate mai mare... dar prietenii(unii)nu prea te rasplatesc cu aceeasi moneda.si aia nu se numesc prietenihappy

| Juliana a răspuns:

Nu trebuie sa ne asteptam mereu la multumiri si tot felul.Eu de exemplu fac tot ce fac pentru ca asa simt ca e bine si nu pentru ca trebuie sa primesc ceva in schimbbatting eyelashes

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Uneori este suficient sa iubeti, nu sa fi iubit

| crispyhihi a răspuns:

Cand iubesti o persoana cu adevarat, cand suferi pentru ea si cand o protejezi... nu astepti nimic de la ea... doar iti este de ajuns sa vezi ca e fericita

| lyss a răspuns:

cateodata da, cateodata nu. se spune ca adevarata iubire nu trebuie sa fie conditionata. atunci cand iubim nu trebuie sa cerem nimic in schimb. daca oferim dragoste, iubire, liniste si pace sufleteasca, mai devreme sau mai tarziu vom primi si noi acelasi lucru.