| Joyfetih a întrebat:

Sunt adolescent si cateodata am stari nasoale din cauza vietii mele, eu locuiesc intr-o zona la sat, nu prea imi mai place aici, de fiecare data cand plec cu familia intr-o excursie la munte sau in alte zone ma simt atat de bine acolo si imi imaginez cum ar fi sa stau acolo.Ce sa fac ca sa mai rezist un timp pe aici? Ma simt foarte nasol in zona asta desii aici am crescut, dar nu imi place.Dau funda, ajutati-ma va rog!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fa-ti prieteni acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata un motiv foarte serios sa te ambitionezi, sa inveti pe rupte ca sa termini liceul si sa poti merge la o facultate sau postliceala, ca sa ai sanse sa te muti la oras, sau undeva unde iti place.
Esti singurul care poate schimba situatia asta si depinde numai de tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai se ales, ori accepți zona în care locuiești ori te muți în altă parte.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Acceptă situația, n-ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altii si-ar dori sa stea la sat, si stau in niste cutii de 70mp cu vecini si sus si jos, si in lateral, unu asculta muzica, altul isi bate nevasta, ala de sus, ii tropaie copii prin casa la 12 noaptea.
Asa la casa, e brici, te trezesti dimineata, iti faci cafeaua, te duci in curte la aer curat, si n-ai treaba happy
Cand o sa te muti la apartament, o sa plangi ca vrei inapoi acasa.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Zi mersi că te-au dus părinții prin excursii.

| Dany00048 a răspuns:

Muncește și muta te cu chirie după strângi bani tot din munca și îți iei locuința ta doar o idee