| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat. am 18 ani si nu stiu ce mi se intampla. Plang mereu si sunt trist nu am pe nimeni in jurul meu, nu am pe cine sa iubesc, nu am cu cine sa vorbesc despre ce simt si vreau sa mor... numai vad asa un rost, stau intr-un colt mereu in fiecare seara si ma uit la cate ceva trist sa treaca timpul nu vreau sa fiu asa nu stiu ce sa fac am ajuns rau de tot...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu toții avem momente, perioade chiar în care simțim că totul e în zadar și pierdem timpul aiurea, dar ceea ce trebuie sa faci este sa vorbești! Sa vorbești cu oameni, sa socializezi, sa cunoști pentru ati hrăni mintea cu ceva, orice. Îți garantez ca dacă începi să vorbești cu oamenii și îți faci prieteni, vei reuși sa depășești aceasta perioada. Ai nevoie sa comunici celorlalți ceea ce simți și ceea ce tu gândești.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In loc sa stai in casa si sa-ti plangi de mila, te sfatuiesc sa iesi afara si sa-ti cauti pe cineva, ca nu-ti vor intra fetele in casa ca sa te caute.
Daca esti trist, nu este bine sa te uiti la filme triste, pentru ca te adancesti in depresie!
Iesi afara din casa si socializeaza, ca nu-ti poti afce o prietena/iubita, daca nu-ti misti fundul din casa si nu deschizi gura cand intalnesti fete.

| OldSoul a răspuns:

Paturica, tu esti? Mai joci grepo? laughing *Probabil te confund, daca da, ignora asta*

Stai calm, nu esti singurul, mai sunt si altii in aceeasi postura si au mai multi ani la activ, exista speranta deci.
Sfatul meu e sa lucrezi putin la tine, aici ma refer sa studiezi cate ceva despre autocunoastere, si desigur, pentru seductie.
Daca ai initiativa, cu timul vei dobandi experienta si aceasta problema va disparea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Este greu sa-ti dea cineva un sfat ca nu te cunoaste pe tine si situatia. Tine cont insa ca unii se plang pe aici ca si-au deschis sufletul la prieteni care pareau ca fratii si au fost tradati, vanduti, inselati. Singura puterea noastra interioara ne ajuta sa trecem prin toate si daca vrei poate ne ajuta si divinitatea. Nimic nu tine vesnic, viata e o roata. Te uiti zilnic in oglinda si iti spui asa - Cea mai importanta persoana din lume pentru mine sunt eu. Stii de ce? Oricine te vede ca nu poti avea grija de tine va gandi ca nici nimanui nu poti fi de folos daca nu esti in stare sa faci nimic nici macar pentru tine. Atunci chiar te vor ocoli toti.