| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si plac o fata. Ea poarta ochelari si nu stiu cum vine... dar mie nu stiu cum sa o sarut din cauza aceasta. Vreau sfaturi. Sa ma combin cu ea sau nu? Ati mai sarutat vreo data o fata cu ochelari? O iubesc din tot sufletul, dar nu stiu, ceva ma retine. E si frumoasa, e sexy, dar, toate prietenele amicilor mei nu poarta asa ceva si mie nu stiu cum sa ies cu ea prin oras daca am fii impreuna. Intelege-ti. Deci va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Daca ti-e atat de "nu stiu cum", adica rusine cu ea, inseamna ca nu o iubesti suficient.

Si daca nu o iubesti suficient, nu are rostul sa te combini cu ea, o relatie care nu se bazeaza pe iubire e inutila, pierdere de vreme...

Cat despre sarutat, nu vei stii nki o data daca nu incerci happy De ce trebuie neaparat sa ceri sfaturi si povesti de la altii?! De ce nu incerci u?! O da! Am uitat, scuze! Nu ai cum sa incerci asta, din moment ce nu ai cu cine laughing (daca nu te mai combini cu ea)

Dar acum am si eu o intrebare, pana acum tot despre tine am auzit ( ca o placi, ca tie rusine sa iesi cu ea pe strada, ca tie rusine de prietenii tai, ca e frumoasa, e sexy dar e inutil pentru ca pentru tine conteaza mai mult parerea celorlalzti, etc) DAR EA TE PLACE?!

Ti-ai pus problema si asa?! Incearca sa gandesti si din punctul ei de veder, nu numai tu, tu, tu.Cum crezi ca se simnte biata fata daca tu din cinci in cinci minute ii amintesti ca poarta ochelari si din cauza aceasta trebuie sa se izoleze, sau ce?!

Omg! Bun, sa lasam toate acestea la o parte, ok?!
Tu vrei un sfat: si anume daca sa te combini cu ea sau nu.

Poi eu nu iti pot spune nici da, nici nu. happy

Daca iti spun DA, iar tie tie rusine ca te face de ras in fata prietenilor vei zberaia pe mine!laughing

Daca izti spun NU, iar tu o iubesti, ei bine atunci vei suferi si vei spune iar ca e vina mea laughing

Deci oricum nu conteaza ce spun eu. Sau altii. Conteaza ce crezi uh, ce simnti u, ATAT. (Lasa dracul lumea si ce spun prietenii tai!laughing )

P. S.:Cand iubesti, nu iti este rusine cu "obiectul" dragostei tale, nu te ascunzi! Din contra, zbori spre inalt!

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ti-e aiurea sa fii cu ea pentru ca poarta ochelari? straight face
Nu mai pune atat accent pe aspectul fizic. Da-i in colo de ochelari! Nu o sa-i poarte toata viata. Daca iti place de ea atunci ar trebui sa fiti impreuna.Si nu mai face tu comparatii cu ea si prietenele tovarasilor tai, pentru ca nu se face asa.
Ori vrei sa fii cu ea, ori las-o in pace.

| MiyakoSaki a răspuns:

Daca o iubesti din tot sufletul ar trebui sa te combini cu ea.Nu trebuie neaparat sa fie ca celelalte fete ca sa o iubesti sau da? Poate celelalte fete nu au probleme cu ochii si de aceea nu port ochelari.Ideea este ca daca vrei sa o saruti trebuie sa incerci in mai multe pozitii cu capul sau pur si simplu daca totul iese lapte si miere incearca sa-i tragi ochelarii cu blandete si apoi sarut-o romantic sau cum vrei tu, daca nu merge cele doua variante o sa te trezesti poate cu o palma(glumeam). Daca o iubesti nu o pierde, fa tot posibilul sa ramai cu ea si sa o saruti.Eu ti-am dat un sfat poti sa-l asculti sau nu, poti incerca si sfatul altora daca al meu ti se pare o prostie.Am zis ce gandeam, nu ca ceilalti care "a daca poarta ochelari las-o, gasesteti alta". Ascultati inima nu pe cei din jur!

| XKidutzaa a răspuns:

Pey ce te intereseaza de prietenii tai? Daca o iubesti nimic nu te opreste decat daca ea nu te palce. dar nu te opri din a fi cu ea numai din cauza ca ti-e frica din ce vor spune prietenii tai sau din cauza ca poarta ochelarii.nu conteaza ce cred ceilalti asa xca du-te baiete te asteapta:p. Funda?

| Kerli a răspuns:

Doamne ce comunist
"nu stiu cum sa ies cu ea prin oras daca am fii impreuna" sa porti ochelari nu e o boala contagioasa, un lucru anormal, ceva rusinos
daca o iubesti din tot sufletul atunci ar trebui sa o accepti asa cum e si sa mergi pe strada mandru ca sunteti impreuna

| Andrada_5314 a răspuns:

Lol sunt doar niste ochelarii straight face
ma dezamagiti voi baietii...
iti dai seama ca daca ii spui asta nu se va mai uita la tine:-s

| Baal a răspuns:

Ce legatura au ochelarii cu sarutul? Si ce are? Care este problema? Am mai sarutat fete cu ochelarii si nu este nikio diferentalaughing!

| Lorennnaa a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca am auzit ca ochelarii sunt la moda.fi sigur ca asta nu te va impiedica sa o sarutiwinking. inclina putin capul spre dreapta si lasa`te dus de valbig grin... dar daca o iubesti atat de mult e cum spui nu ar trebui sa ia retineri:p.si asigurate daca ochelarii trebuie sai poarte tot timpul.

P. S. Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OK

Am inteles ideea, nu ochelarii conteaza, bine.
Multumesc.Sarbatori fericite!

| oanaangel a răspuns:

Uite ce e eu ti-o spun acum sincer poate ti se va parea aiurea dar asculta-ma : nu conteaza daca are ochelari sau nu are atata timp cat tu o placi e foarte bine! nu ai de ce sa iti faci griji ca are ochelari tongue
BaFta!kiss