| NoMoreTears96 a întrebat:

Sunt boboaca happy. si credeti-ma ca tot ce urasc mai mult pe lumea asta sunt oamenii aia falsi, da al dracu` de falsi! M-am lovit de ei peste tot, prin generala, prin cartierul pe unde stau eu, pe la tara unde merg de obicei in vacante si acum in liceu.Eu sunt o fata inteligenta, mereu am fost apreciata pentru asta, si fara sa ma laud dar am luat mereu cate un premiu la sfarsitul anului scolar iar acum sunt chiar prima pe clasa.Nu sunt tocilara sau ceva de genu`, nu imi fac toate temele si chiar mai plec de la unele ore dar pur si simplu daca citesc o data de doua ori ceva imi ramane in cap si cand ma asculta sau cand dau test stiu.Nu pot explica. Din cauza asta colegii din clasa mi-au gasit 100001 de defecte, cum ca as fi tocilara, au ajuns sa isi bata joc de mine si asa mai departe.Mereu am fost desconsiderata doar de colegi, pentru ca in afara scolii sunt o fata normala, sociabila si chiar rebela cateodata.Sunt frumoasa, desteapta si ma comport mereu in limitele bunului simt.In vara am fost cu un coleg de clasa care e considerat de ceilalti ceva mega starlaughing. El a inceput sa zica prin clasa ca nu stiu sa sarut si chestii din astea si acum colegii imi scot ochii zilnic cu chestia astastraight face. Mi se pare o prostie, nu stiu cine nu stie, eu sau el...laughingde fapt stiu prea bine.Nu a fost primul meu prieten, deloc.Nu mai stiu ce sa fac, cum sa-i mai ignor.straight face. Nu am foarte multi prieteni prin scoala, e adevarat ca nu sunt foarte populara.Si de ce as fii? De ce sa am 1000 de prieteni care de fapt nu-mi sunt prieteni? Prefer sa stau cu cei cu care ma inteleg mai bine si atunci cand mi-e greu ei sunt langa mine, mereuhappyNu stiu... voi ce parere aveti de persoanele astea? Nu inteleg, astia care isi bat joc de altii se uita in oglinda? Probabil se uita, se vad perfecti pe dinafara dar pe dinauntru nu au habar ca de fapt e. gol! Vreau sa zic ca generatia asta 15-16 ani si fete si baieti care sunt foarte frumosi, sunt si foarte populari si apreciati de ceilalti desi nu au deloc minte in cap.Cunosc destule cazuristraight face. Ma intreb totusi, voi astia de varsta mea(nu ma refer la toti)de ce va bateti joc de cineva care e diferit de voi? pentru ca probabil acel cineva nu e diferit in sens rau, ci in sens bun.nu asa dati dovada la cat de `smecheri` sunteti!happy

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

,,Prefer sa stau cu cei cu care ma inteleg mai bine si atunci cand mi-e greu ei sunt langa mine, mereu"...e FOARTE ADEVARAT! Acestia sunt prieteni adevarati... ceilalti sunt doar trecatori prin viata! Si asta se va dovedi pe parcurs, fruntea sus si urmeaza-ti drumul pentru ca tu esti o fata speciala si meriti mult mai mult! Ai dovedit ca esti puternica, iar tot ceea ce fac impotriva ta te vor trasforma intr-o fata demna! Cand isi vor da seama ce fel esti va fi prea tarziu pentru cei mai multi din ei! Multa bafta!

| Petruţa98 a răspuns:

Iti dau mare dreptate in lov sa ai 10000 de prieteni mai bine e sa ai 3 sau 4 prieteni care sa tina la tine. Asculta eu nu sunt inca boboaca dar cred ca am sa ma izbesc si eu de problemele asea in liceu, si eu invat bine si in fiecare an primesc cate un premi si sunt mandra de asta. La scoala cand celilati se luau de mine dein diferite pricine ceream safatul uni pritene in care avem increere. Bine asculta stiu ca este greu sa ii ignori dar asta trebuie sa faci sau sa zici si tu ceva de genu... ca sunt mandra de cea ce sunt de faptul ca sunt asa zisa voastra "tocilara". Daca ai prieteni adevarati care sa te sprijine ste si mai bine. Parerea mea este ca sunt doar gelosi! Dar sa nu uiti : FII TU INSATI MEREU!

| karrinna a răspuns:

Păi acum este vorbă si despre tine poate ei au o gașcă in care tu nu ai reustit sa intri inca. Sunt mai multe explicatii la ce ai povestit tu. Invidioși poate pe notele tale. Incearcă sa comunici cu un coleg, vezi ce gusturi au ce le place si poate iti dai seama de ce te evită.Acu zici ca mai bine singură decat cu 1000 de prietenii falsi la supărare dar ti-ar place sa stai singura mereu? Nu toată lumea este la fel. Daca 4-5 colegii vorbesc urat cu tine nu inseamnă ca toti vor face la fel.