| SecretaGirls a întrebat:

Sunt buna la desen,muzica, geografie si literatura dar ma si sphiologia ii faina dar nu stiu la ce profil sa dau
mai ales cand stiu ca nu-mi place mate, chimie si fizica.
La ce profil im sugerati sa dau?

3 răspunsuri:
| Papushika99 a răspuns:

NU pot sa iti zic la ce profil sa dai, doar tu stii, uite, ai putea incerca sa exersezi desenul, muzica etc si sa vezi la ce te descurci mai bine... sper ca te-am ajutat!

| RandomGirl a răspuns:

Cel mai bun profil care l-ai putea alege este filologia, dar daca iti place biologia atunci alege stiinte ale naturii.

| TomoeSan247 a răspuns:

Pai depinde si ce vrei sa ajungi. Trebuie sa iti dai seama ce anume e cel mai important pentru tine happy Daca le ai cu literatura, trebuie sa te duci la umana. Daca vrei sa te axezi pe arta toata viata ta, desigur o sa alegi un liceu de artalaughing Eu ti'as recomanda sa te duci la umana, ca faci multa psihologie si literatura...si geografie si ai cumva un trai asigurat. Cand vine vorba de arte, e mai greu, depinde de norocul fiecaruia. Dar n'ar trebui sa lasi un site sa ia deciziile in locul tau. Oricum indiferent de ce profil urmezi, vei avea la fel de mult de studiat pentru bac si pentru admiterea la facultatea dorita. Asta nu e decizia finala, dar totusi trebuie sa te gandesti bine happy