| rroobbeerrtt a întrebat:

Sunt clasa a 11 si sin pe profilul stinte ale naturi. Dupa ce termin liceul ce pot face mai departe vrea variante in afar de medicina farmacie ce tine de spital altceva ce mai pot sa fac si care m-ar ajuta sa imi gasesc un job

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Poti sa optezi pentru biologie (poti lucra in research, spectrul e extrem de variat, exista si biologie marina daca te pasioneaza), poti opta pentru Protectia Mediului, o facultate care nu prea scoate someri, mai poti opta pentru agronomie, de unde poti iesi inginer agronom, inginerie bio-mecanica, horticultura, speologie, peisagistica, desigur si invatamant daca te-ar pasiona.

3 răspunsuri:
| amrm a răspuns:

Peisagistica, biologie, horticultura, biochimie, protectia mediului, etc.

| strengaritzza a răspuns:

Pai te poti duce si la agronomie. Agronomia si faculutatea de protectie a mediului ti se potrivesc, spun eu ca au legatura mai mare cu ceea ce ai facut tu in liceu.

| rroobbeerrtt explică (pentru strengaritzza):

Asa sa zic k ma duc la agronimie ce imi trebuie cel mai mult pentru agronomie adica ce materi ce se invata acolo?