| bilalala a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si luni am teza la geografie. Am o gramada de invatat. Stie cumva cineva metode, sfaturi sau "trucuri" (ca sa zic asa) cu ajutorul carora sa invat mai usor? Fundixbig grin

Răspuns Câştigător
| techn0 a răspuns:

Citeste seara inainte de culcare, dar nu tocii. Doar uite-te o data peste lectii.Noaptea,in somn procesezi mai repede informatiile.(Daca mananci si putina ciocolata inainte de a te pune la somn este excelent). Sau, inregistreaza-te pe telefon si aculta cat mai mult, ca si cand ai asculta muzica. Stiu ca par niste idei mai ciudate dar chiar functioneaza! Sper sa-ti fie de ajutor!:* Funda?big grin

3 răspunsuri:
| xjustfearless a răspuns:

Pai iei un borcan si faci biletele. Si pe biletele pui intrebari din geografie. Si tragi mereu un biletel cu o intrebare si raspunzi, daca nu sti tragi altul si tot asa pana le inveti.
Raspunsurile le pui pe spate. happy Bafta

| Deer a răspuns:

Orice înafară de tocit, învață logic! Eu așa am făcut și am luat 10.
Mult succes! big grin

| AnnaMaryStar a răspuns:

Pai simplu.Citesti de vreo 3 ori dimineata dupacare de vreo 4-5 ori seara.In ziua in care ai teza citesti de vreo cateva ori inainte sa pleci.In drum sper scoala i-ati o ciocolata.Eu asa am facut mereu cand am dat teza si am reusit sa iau note bune.Luni am si eu teza la romana si o sa fac la fel. Sper ca te-am ajutat:d