| NUUSTIU a întrebat:

Sunt clasa a 9a la un liceu la care ultima medie anul trecut a fost 8 am ajuns la acest liceu din cauza matematicii care mi-a tras mult media in jos eu avand media 9, si as vrea sa ma mut eu fiind la filo in alt liceu mai bun cu media 9 sau mai mare. Credeti ca are rost sa ma mut? Pentru ca eu chiar vreau sa invat sa iau bacul si sa fac o facultate in strainatate. Multumesc

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu cred ca nu e diferenta mare intre un liceu de media 8 si altul de 9, daca chiar vrei sa inveti poti si la cel de 8.Nu uita ca in fiecare clasa exista atat copii bunic cat si unii care nu au ce cauta acolo.Eu cred ca ar trebui sa ramai aici, nu cred ca a fost o coincidenta ca ai cazut la acest liceu. poate ca o sa fie bine si aici.
Iti spun din propria experienta.

| MeRazvan a răspuns:

Eu zic sa te muti daca vrei,la alt liceu,dar la acelasi profil de filologie, pentru ca sunt camere montate, iar la matematica informatica e foarte greu, crede-ma ca stiu, sunt a12a :d muta-te la filologie,Bac-ul sa fie pe primul plan,sa il iei cu nota mare.
Concluzie : muta-te la un liceu mai bun, la Filologie Bilingv- preferabil, daca nu, la Filologie simplu.
bilingvul iti va fi de folos, in strainatate.
Funda