| Balonash_1618 a întrebat:

Sunt cls a 9a si am o tema la romana ma rog mai am d facut 2 ex si nu am idee. daca ma puteti ajuta cu ceva.este vorba de poezia "Prefata" de T. arghezi 1 jocul din prima parte a poeziei poate fi vazut ca o expresie a actului creatiei.interpretati din aceasta perspectiva si urmatoaea afirmatie:"mestesugul nostru este cel mai inefabil si mai mincinos"[T.Arghezi,Jucariile] Va rooog ajutati.ma

1 răspuns:
| ItsKareeeen a răspuns:

Caută pe brainly, aici nu te poate ajuta nimeni deoarece regulamentul celor de la TPU spun clar că n-ai voie să îți faci temele cu întrebări date pe acest site...