| JammyBrooks a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni.Eu am 13 el 19.
Stiu ca multi o sa comenteze la diferenta dintre varsta dar noi chiar ne iubim.
Maine o sa fie ziua lui de nastere (face 19) ce as putea sa-i iau?
P.S:nu vreau raspunsuri gen "lasa-l si pune mana pe carte".
Scoala e pe locul 1, nu o ignor.

33 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca esti de 5 luni cu el, inseamna ca aveti si relatii sexuale nu? e greu sa cred asa ceva, dar daca tu zici ca va iubiti, nu te contrazic. funda o poti da cui doresti tu, totusi eu iti zic ca esti micuta pentru o relatie cu unu de 19 ani si ca el vrea ceva mai mult de la tine..cat priveste cadoul, cred ca tu ai fost si esti cadoul lui zi de zi.
O zi frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Un set de cosmetice, un tricou, parfum.

| fabiola a răspuns:

Ii spui simplu :la multi ani! Este suficient!

| DiannaDia a răspuns:

Ma gandesc ca in 5 luni ai aflat ce ii place si ce nu. Ai putea sa ii dai o rama cu o poza cu voi doi, un ceas si 2-3 tricouri. happy de aici, alegi tu! Bafta! happy

| FadetoBlack a răspuns:

Pfui, eu nu ştiu care e intenţia lui însă de iubit, nu fii aşa sigură, totuşi e o diferenţă de vârstă relativ mare...
Eu cred că vrei să atragi atenţi cu ''eu 13 el 19 ''. Ce importanţă are vârsta ta în această întrebare care are legătură cu cadoul de ziua LUI de naştere.

| DarkTheory a răspuns:

Cumparai ceva frumos care sti ca ii este de folos, numa sa nu te lasi pe mana lui sa-ti faca cine stie ce...

| Azµre a răspuns:

Nu zice nimeni nimic de școală! o să zicem de părinți! Ce părinți le au pe toate să-și lase fata cu unu de 19 ani!

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, zici ca nu a adus vorba de sex....fii sigura ca iti va propune cat de curand.Ca doar nu te lasa pana faci 18 ani.Si daca nu o va face tine o face cu alta.De asta poti fii sigura.
Si nu inteleg ce o fi in capul baietilor de 19 ani ca se incurca cu pustoice ca voi.
Iar ca cadou...stiu si eu, in funtie de venit; un ceas, un parfum.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ba eu i-a bate pe baietii care se,, incurca '' cu fete de 13 ani.La varsta lor sunt usor de corupt.

| fabiola a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu-i o scuza! Ce cauti- aia gasesti!

| zurick a răspuns:

Daca-l iubesti cu adevarat numai tu stii ce-i place lui.

| h3r a răspuns:

O pijamă în dungi, o va folosi curând.

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru Dezaxat):

De cuvântul iubire da, dar nu și de sentimente pentru cineva de sex opus, ce să mai...
Dar totuși, poate ne mai trezim și cu o înjurătură din partea lor...

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru Dezaxat):

Știi vorba aia..."lasă-i în plata Domnului!"
Needucați și nebătuți...

Apropo, te-ai exprimat corect, scuze dacă ai înțeles altceva! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru Dezaxat):

Te rog dă vina pe oboseala mea, te rog! laughing
Contează că suntem pe aceeasi lungime de undă, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru Dezaxat):

Sper că salivezi de la somn...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să arăt postarea asta poliției. Am un prieten în familie care m-ar putea ajuta și te-ar ajuta și pe tine să scapi din capcana naivității.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În momentul când începi să ai deja un iubit,nu-ţi mai stă capul la şcoală domnişoară,lasă vrăjeală,cum că şcoala nu o ignori,că nu cred!
Ai putea să-i iei o cămaşă frumoasă, un ceas drăguţ, o bijuterie, un parfum etc.
Eşti prea mică pentru relaţii, lasă relaţiile după 20 de ani încolo!
Te pup!

| JammyBrooks explică (pentru anonim_4396):

Am doar 9 si 10 la scoala.

| AleXisAleXis a răspuns:

Mi-ar placea sa stiu si eu ce faceti voi cand sunteti impreuna.
Sunt tare curioasa!

| Elly7890 a răspuns:

Nu e vorba ca comentam noi de diferenta de varsta dar un baiat la 19 ani nu vrea doar pupat si tinut de mana ci vrea sigur si sex si nu cred ca vrei sa te apuci de acum! si u esti o fetita pe langa el care are totusi o varsta e major! ai putea sa ii iei un ceas sau un tricou spre exemplu!

| JammyBrooks explică:

NU e ca alti baieti adica el ma intelege altfel ma inteleg mai bine cu el decat cu unu de 14. Chiar nu a fost vorba niciodata de sex.

| FadetoBlack a răspuns (pentru JammyBrooks):

Şi dacă nu a venit niciodată vorba de sex, iar el nu e virgin, fii sigură că se culcă cu altele. Să nu te îndoieşti de asta.
Plus că poate doar îşi bate joc de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Pysykutzza a răspuns:

Sie eu am un pr dar diferenta intre noi e d 4 ani:d OK, pai ce ai putea tu sa ii iei este o rama foarte dragutzza si sa pui pozele cu voi acolo sau sa faci un album cu poze din amintirile voastre si da e adevarat ca e mare diferenta si ca vrea si altceva dar daca voi spuneti ca va iubiti e OK. Ce ai mai putea sa ii iei este un parfum sau un pachet cu detoate spray deodorant parfut etc. sau nu stiu tu trebuie sa ii cunosti gusturile dar aia cu pozele mi se pare cel mai perfect pentru ca eu consider ca nu trebuie sa te arunci si cu cadourile exagerat de scumpe o mica atentie care sa ii aduca aminte de tine e suficient cred eu.big grin A! Daca ai situatie financiara buna poti sai iei un lantisor daca poarta cu initiala numelui tau pe ea sau o bratara un accesoriu din argint de pus la telefon cu o initiala ceva nu mai am ideilaughing Sper ca ti-am fost de ajutor...happy Funda?!

| Anasoll a răspuns:

Cadou? Paii nu stiu ceva sentimental ca tot va iubiti voi happy. Stiu genul asta de baieti. Doar tu tii la el si el doar isi bate joc de tine... Am avut si eu o relatie cu cineva mai mare si sincer imi pare rau ca mi-am petrecut timpul cu o persoana asa matura. O sa iti dai seama mai tarziu! Doar sa nu fie prea tarziu, oricum succes si distractie placuta :*

| ioanaionutza33 a răspuns:

Pai depinde si ce hobby-uri are el. poti sai iei in functie de asta sau eventual un parfumhappy

| blondys91 a răspuns:

Da dragostea nu are varsta si daca iti arata ca te iubeste e ok..si referitor la cadou eu ti-as recomanda sa ii cumperi un tricou personalizat cu un text de dragoste in care sa incluzi si la multi ani s-au personalizat cu o poza de a ta. daca nu iti place ideea asta un lantisor un ceas..gestul conteaza si pentru el daca spui ca va iubiti cel mai important pentru el este sa isi petreaca ziua de nastere langa tine. sper ca te-a ajutat sfatul meu bafta...