| alexa14 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 7 luni si il iubeesc mult si el ma iubeste mult dar intre noi s-a produs o ruptura si nu mai petrecem la fel de mult timp impreuna si la scoala in pauze in loc sa stea cu mine sta cu o fata pe nume Iasminas si eu oricum nu sunt geloasa dar ma enerveaza si ca se da la iubi meu si nu stiu ce sa fac adica sunt confuza poate ar fi mai bine sa ma dau la o parte si daca eu o sa ma dau la o parte poate atunci ei o sa fie impreuna
poate asa ar fi mai bine :?
plis ajutao ca nu stiu ce sa fac dau funda :*

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Pune piciorul in prag, si nu ceda in fata "alteia", nu ai fi femeie adevarat sa renunti tu in favoarea alteia...
Il iei frumos pe iubi si discuti cu el, ii spui ce nu-ti convine, si vezi cum reactioneaza, daca incearca sa spun "ok, o sa ma schimb " ceva de genul inseamna ca el te iubeste si nu merita sa te desparti de el, dar daca va zice ceva de genul "a, ca e doar o prietena ca ce are ca stau si cu ea pe scoala..." chestiii, spune-i ca esti dispusa sa ii lasi sa-si vada de treaba, ca tu nu-l poti forta sa te aleaga pe tine, daca el o vrea pe ea, dar aminteste-i ca intre voi au fost 7 luni, si nu e putin timp! Mult succes scumpo :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa-i acorzi putin spatiu, si in acelasi timp sa ai incredere in el. Daca el nu reactioneaza la vrajelile ei, inseamna ca nu il intereseaza. Probabil ca sta cu fata aceea doarece se simte flatat, dar in acelasi timp apreciat de vrajeliile ei. Ar trebui sa discuti cu fata aceea, sa afli de ce petrece atata timp. Poate ca sta cu el si ca sa te faca pe tine geloasa. Apoi, explica-i iubitului tau ca te deranjeaza faptul ca sta mereu cu fata aceea, ca ar putea fi periculoasa etc. [ai inteles tu ideea]. Daca chiar te iubeste "atat de mult" precum spui, te va intelege si iti va respecta ideea, sunt siugrahappy acum, a venit momentul sa vezi daca chiar te iubeste cu adevarat.
O zi buna si mult succes!

| AlysaAly a răspuns:

Parerea mea este ca baiatul nu te iubeste, daca tear iubii nu sar fi dus sau sar fii dat la alta...asa cred eu, nu trebuie sa ma crezi si pe mine. fii atenta: pe baiat daca vrei sal pastrezi trebuie sa stii ce sa faci ca sal tii langa tine, mai vorbestei, intreaba-l cate ceva, sau cand mai esti cu el fate ca esti suparata sau ca te deranjeaza ceva si daca ii pasa de tine si cand o sa-si dea seama o sa te intrebe, daca ai patit ceva sau daca te deranjeaza ceva, intreaba-l daca simte ceva pentru fata aceea...eu asa as face

Mult noroc

| Eaaa_4667 a răspuns:

Buna. daca intr`adevar. se da la el. ii poti spune.: Nu mai sta pe langa ea. spune`i ca esti geloasa.si daca mai stai cu. el. sa nu mai stai. cu el un timp. si daca o sa-ti ceara scuze inseamna ca nu o place si pe fata aia si te place de tine:X. funda :X:X.

| JustMe5930 a răspuns:

E foarte probabil ca daca te dai la o parte ei doi sa fie impreuna, dar daca el s-a distantat de tine poate ca el chiar asta isi doreste, sa va despartiti, insa nu stie cum sa iti spuna. In cazul asta cel mai bine ar fi sa il lasi, ca sa nu va pierdeti timpul si u si el. In orice caz, ceea ce sigur nu ar trebui sa faci este sa devi cicalitoare si sa stai pe capul lui. Se va indeparta si mai mult de tine. Desi probabil ai auzit asta de ff multe ori, iti mai spun si eu ca cea mai sigura chestie ar fi sa il intrebi pe el cum sta, din punctul lui de vedere, treaba intre voi.