| ALEXANDRU675 a întrebat:

Sunt elev în clasa a 7-a și doresc să urmez cursurile colegiului militar din Breaza! Îscrierea cum se face? Trebuie sa ma înscriu înainte de noul an școlar, adică la mijlocul clasei a 8a, pentru a da probele?

3 răspunsuri:
| Maraqwer a răspuns:

Mergi la Centrul Militar Zonal din orasul tau, in momentul de fata poti suna la ei, gasesti numarul pe interent, iar acolo iti vor da toate informatiile de care ai nevoie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Http://www.cantemircml.ro/admiterea-in-colegiu/
Acesta este site-ul. Trebuie sa dai telefon, deoarece mi se pare ca perioada de inscriere a expirat pe 14 februarie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Scuze, acum am vazut ca esti doar clasa a 7-a. Urmareste cand apare pe site-ul liceului programul de admitere pentru anul viitor. Totusi, in principiu ese un calendar apropiat.