| CodrinIlie a întrebat:

Sunt elev in clasa a 9-a și am rezultate slăbuțe la învățătură. În clasa a 8-a eram bun la învățătura. Este normal?

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Este normal, se întâmplă din cauza trecerii de la școală la liceu. Este de abia începutul, materia devine mai grea și tot mai grea, dar te vei obișnui.
Soluția e să te străduiești mai mult ca să rămâi pe linia de plutire.
Identifică materiile la care iei note mai mici și vezi ce se poate remedia. Poate că cele noi sunt de vină și nu ești tu obișnuit cu ele. Fă tot posibilul să înțelegi o lecție, caută în manual, întreabă pe cineva care cunoaște, găsește informații suplimentare care te-ar lămuri... dacă vrei, se poate.

2 răspunsuri:
| DumnezeuTatal a răspuns:

Da, invata mai mult.

| Coquinne a răspuns:

S-a indlagostit scolalelul?
awwww, ce dlagutzz, gadi gadi.