| Elle_4308 a întrebat:

Sunt emo, nu cu taieturi si lama, dar cu frizura haine etc...mama cand ma vede isi pune mana nin cap si imi zice ca daca nu renunt ma lasa la tata(Tata este plecat in Ungaria sa munceasca, si ma tot ameninta ca ma trimite la el)Sunt in clasa VII si am 14 ani, toti isi bat joc de mine la scoala, iar profesorii spun ca il am pe dracu in mine, nu stiu de ce se comporta asa, fiul profesoarei de romana este ca mine, iar profesoara de romana la teza mi-a dat 7 cannd meritam 9, doar pentru asta toata lumea isi bate joc de mine, nu stiu ce sa fac, sa ma transfer la alta scoala sau sa raman la asta dar sa isi bata joc de mine intotdeauna?

Răspuns Câştigător
| Ruxyana a răspuns:

Ceau:*:*
fale in ciuda la totii si schimba'te
si mie imi place sa ma imbrac uneori si sa'mi fac parul in stil emowinking
decii atunca hainele negre si imbraca'te in alte culorii macheaza'te frumos si devii printesa:X:angrysa moara dusmanii)
puptongue
si daca vrei sa vorbim ia idd meu
roxyprincesss:X:Xtongue

57 răspunsuri:
| silver19 a răspuns:

Aia care rad de tine sunt niste manelisti nespalati sincer, niste plictisiti de viata care nu stiu altceva decat sa rada de altii, esti si tu cam mica pentru "trend-ul" asta dar daca te muti la alta scoala crezi ca o sa gasesti ceva mai bun?! nu uita ca traiesti in Rromania! peste tot sunt asa, dar daca te ajuta cu ceva incearca sa socializezi cu ei mai des sa te schimbi putin eu stiu, gandeste-te tu ce ar fi mai bine pentru tine, Baftawinking

| alexalex07 a răspuns:

Asta este totusi un caz ( trebuie sa te lasi de aces ''emo'' cand n-o sa mai fi totusi persoanele o sa te acc si o sa te dea la un stagiu mai mare de prietenie si o sa fiii prietene cu colege incarca sa te bagi in seama sa nu mai fi atat de retrasa ca sa sty ca si eu eram asa dar nu emo si am trecu amm pus pct pe iwinking ) incearca sa stie lumea de tine si sa nu te faci de ras incearca sa le faci in ciuda si sa o sa-si spuna ca se inseala si o sa vezi u! ca asa ewinking si chestia cu scoala fatzi prieteni cat mai ai timp nu-ti strica copilaria crying!

| Green a răspuns:

Incearca sa fii sociala si amuzanta. asta va ajuta.
iar in legatura cu mama ta, eu zic sa discuti cu ea si sa o intrebi ce nu ii convine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi în principiu ăștia emo sunt oameni cu probleme, grave, de personalitate, și în general nu prea le au cu socializarea. Acuma, partea aiurea e că mai sunt și specii emo care nu au astfel de probleme, ei doar încearcă să imite ceva ce li se pare ca fiind 'cul', dar din cauza asta... și ăștia au probleme, cu capul. Deci, orice ar fi (și fără intenția de a jigni), emokids nu sunt copii normali.

| Maia a răspuns:

Nu esti singura care esti emo si esti batjocorita si eu am patit la fel insa am incercat sa nu-i bag in seama si mi-am tras cateva persoane de partea mea (diriga in special)! ^_^!

Be happy!

| Ioana_8819 a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea este emo, adolescentii ce sunt emo sunt foarte creativi si se pot descurca in multe lucruri, nu mai fii suparata si nu ii mai baga in seama, lasa-i sa vorbeasca singuriwinking

| Alice_6278 a răspuns:

Ar fi bine sa te transferi la alta skooala.deoarece nu vei ieshi usor din gura lumii.in ziua de azi toti treiesk cu invidia si ura. dar pentru ce? nu merita sa te schimbi pentru altii.am fost si eu emo si poate mai sunt dar nu in suflet doar in sthil.nu renuntza la ceea cetzi place.nu lua inseamna la tot ce spun altii Fruntea sus.nu dispera viata merge inainte iar tu trebuie sa o traiesthi din plin.succes:* :* :*

| licutza_1435 a răspuns:

Ar trebui sa te schimbi. adica sa incerci sa te schimbi...
sa vezi cum o sa se comporta.
la scoala poti incerca sa ai alt stil
dar in timpul liber... poti avea ce stil vrei

ar mai trebui s-o asculti si pe mama ta, garantez ca nu-ti vrea raul

| Aiwendil a răspuns:

Mai ai doar doi ani de scoala.Rezista! Asa daca pleci isi vor da seama ca a fost slab si ca ai fugit.Ai zis ca ai un sti la par si haine.Eu nu vad de ce e asa rau? E o moda pana la urma! Ca ai dracul in tine... tampeni! Stii cum e.Cand esti mai diferit toti te invidiaza si vor sa te faca de-al lor! Ramai la scoala, spune-i mamei tale ca esti in regula si ignora-i pe colegi tai! Si eu am patit la teza la fel! In loc de 8, 7! Pfrofesoara minicinoasa! Nu mai stau acum sa povestesc! Bye! Fii sigura pe tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App! un emo nu recunoaste nikiodata ca e emo!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine, emo... nu cu lama si cu taieturi, doar cu stilul. Dar zic sa nu-i mai bagi in seama pe colegii tai...

| enache a răspuns:

Nu le da importanza... daca te simti bine asa cum esti nu conteaza parerea celorlalti
daca vrei ai putea raspunde cu aceeasi moneda ca nu e nimeni perfect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce`ty spune inima.eu asa cred ca e cel mai bine... dar uh esthi credincioasa? crezi in D`zeu?

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Pe mine ma considerau multi emo o_O desi nu eram sh nici nu ma consideram eu...in fine... m-am schimbat foarte mult sh acum am prieteni "fara numar" (inainte nu aveam pe nmn) schimba. te o sa fie in binele tau' la ce iti trebuie emo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma tai cu lamasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt rockar dar am fost si emo nu-i baga inseama de exemplu uni anainte asi bateau joc de mine ca as rackar si emo da nu i-am bagat inseama acum numai sunt emo dar trebuie sa inveti asta ce o sati zic acum de exemplu eu as in cl v da da acum unu pune manele trebuie sal ignori sau daca ati zice emo ignorai daca mai vrei sa ati mai dau sfarturi adresa mea cipcigan_marius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa sunt si euwinking dar nu ii bag in seama. daca asta vrei sa devii sau asta esti, asta esti.nu ar trebui sa te schimbe cuvintele lor.FII TARE! chiar daca in lume totul e prostesc.snt emo ca tine poate mai tare nu stiuhee heedar prietenii si restul s-au obisnuit ca...Samira sa fie emo, chiar ma lauda cateodatalaughing desi e neobisnuitlaughing Nu te trasfera fa-le in ciuda, sa moara dusmaniidevil asa am facut si eu, a fuctionat... emo = automutilare, sinucidere[-x nu chiar asa.eu da, recunosc sunt taiata pe mana stangabig grinbig grin dar asta nu inseamna ca nu am minte xD te-am pupat:*laughing 4palavrageala add:sammyraemo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

buna uite si si sunt emo, eu patesch la fel... zilnic se ia de mine pe strada, la scoala, acasa... dar am invatah sa iy ignori fi indiferenta sa vezi ce rau doare nu te mai lasa calcata in picioare nu le face pe plac fi u insutzi daca vrei sa vb uite id meu: aionica28 te astept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti emo normal ca isi bat joc de tine
|-)

| MeFFy a răspuns:

Ar trebui sa ramai la aceeasi scoala. ai incercat sa le explici qa asta este genul tau si nu poti sa te schimbi? asa cum tu nu le spui sa se schimbe nici ei nu ar trebui sa o facabig grin...parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-te revin-o la normal si fii un model pentru toti cei care sunt ca tine si vor fi in aceeasi situoatie in care esti tu

| Heroine666Horizon a răspuns:

Deci cum spuneam in comm-ul acela cu automutilareahee hee add:heroine_and_death pleasebatting eyelashes zbye

| Flavia12 a răspuns:

Nu iti fa grizi nu iii baga in seama asata e stilu tau si cui nu convine sa nu mai vb cu tine eu te susntin fiecare om cu preferintele lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sfatul meu e sa nu mai fii asa. sa devii un copil normal. sa te komportzi normalwinking... ca daca esti emo nu rezolvi nimic. ke o s afaci o sa kontinui confused si o sa fii o singuratika? asta`i nu`i solutie :*. Itszi sp transforma`te intr-o adolescenta de varsta ta cu mereu o sa te trateze loomea altfel daca esti emowinking. O sa dai de greutatszi si nu o sa aiba cine sa te ajute sad si o sa ramai un nimic sad. Ji asta o sa te doara multwinking. Dk asculta sfatul meuwinking. Daca vrei sa vb mai multe uite id meu : elenutza_elenutza97. sti`u ca`s mikutsza dar am trecut prim multe la viatsza asta d ****winking. Popp :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa le faci in cida cat despre stilul vestimentar nul schimba... iar daca mama ta te ameninta pleaca de acasa pentru 2 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lasa daca vrei sa fi emo iti zic o chestie schimba cumva stilul ca roz si negru sau rosu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza daca isi bat joc de tine pur si simplu nu ii mai lua in seama happyCe daca esti emo.Indiferent unde te vei duce se va gasi cate un snob sa nu i convina acest lucru(si eu sunt un pic emo... dar mai ales cu taieturi)...Mare parte din colegi mei ma tot bateau la cap cu acest lucru dar pur si simplu nu i bagam inseama. si cu timpul s au obisnuit.si acum nu mai prea comenteaza nimeni.cu exceptia fostei mele prietene(din cauza careia am devenit emo). Sfatul meu. daca tie iti place sa fi emo.ramai emo.nu conteza ce zice lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un sfat de la mine care sunt si eu emo, la mine era aceiasi problema cu mama cu tata colegii, cu mama si cu tata am stat de vorba. si le-am zis ca asta e stilul meu si asta e sa am accepte asa cum sunt.Mereu sa ai incredere in tine si nu-i baga in seama p ceilalti care rad de tine...:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi emo daca vrei nu asculta de parerea celorlati.

| andreisalel a răspuns:

Frate deci toti sunt asa crede-ma stiu sa rada sunt prosti cocalari si retardati nu stiu ce e greu id:andreeei_marius daca vrei sa vb am 13 ani