| princessmary a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si mi-a crescut mustata. fetelorr ce sa fac? sa ma epilez.nu imi creste la loc si mai repede? sfatuiti-ma! va rog nu vreau raspunsuri nesimtite

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Buna. Si eu am 13 ani si am si eu un "inceput de mustata" Dar abia se vede. Daca sunt fire muuuult mai lungi care se vad le poti smulge cu penseta. Can o sa se vada foarte tare de la distanta, ar trebui sa o iei cu o banda de ceara.batting eyelashes
pa pa.
si succes.
:*

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna! si eu am cam aceeasi problemachatterbox am "un inceput de mustata" [sunt fata ca sa stiilaughing] deocamdata nu am luat nicio masura daca cineva imi face vreo observatie ma prefac indiferenta, ca nu ma intere poate ca ar trebui sa faci si tu asahappy ar putea ajuta pentru un timp...bafta! te pup:*!

| bilexa a răspuns:

Te poti duce la cosmetica sa-ti ia mustata cu ceara si nu creste nici repede si nici deasa decat daca te razi. Aceasta procedura e recomandata daca intr-adevar e f inchisa la culoare si inestetica.

| Mik3 a răspuns:

Ia-ti-o cu penseta, sau du-te la farmacie si cerei benzi cu ceara pentru fata

| Crisu_7532 a răspuns:

Daca te deranjeaza si o consideri inestetica, roaga-ti mama sa te duca la un salon de cosmetica sa ti-o epileze cu ceara. procedeul este destul de dureros dar si eficient. mustata va incepe sa-ti creasca iar cam in 2 saptamani. in ceea ce priveste riscurile, parul nu se va indesi si nici nu va creste mai mare. din potriva, se va rari deoarece ceara, folosind-o regulat, va distruge radacina firului de par.
daca nu vrei sa te duci la cosmetica, gasesti in comert (chiar si in supermarket-uri) benzi depilatoare cu ceara rece. Alege unele pentru fata (scrie pe pachet). Cu benzile acestea te poti epila singura, acasa, ori de cate ori ai nevoie.

| Sabina_1904 a răspuns:

Incearca cu penseta. O colega de-a mea asa facea si era ca nouahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu te sfatuiesc ca sa iti iei ceara asa fac si eu