| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata am 14 ani si pana acum ma purtam ca un baiat adica nu ma interesa pre mult cum imi sta parul mi-l prindeam intr-o coada si gata ma imbracam cu blugi largi si hanorace mai mari cu 2 masurilaughing pentru ca asa imi plaacea dar acum nu imi mai place si sincer...nu prea stiu cum se comporta o fata laughing asa ca vreau cat mai multe sfaturi adica am parul ars ce ar trebui sa fac? si unghiile ...mari sau mici? si ce culori de oja? si acele "abtipilduri" pe unghi se mai poarta? daca da unde gasesc? si cum ar trebi sa arate blugi pe care ii port? ce incaltaminte trebuie sa am. tensi bascheti sandale etc? ce bluze ar trebui sa port? si ce culori? Vreau cat mai multe sfaturi si nu doar despre ce am enumerat mai sus.big grin multumesc mul. Cele mai bune sfaturi primesc fundita:*

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Unghiile medii
culorile de oja chiar nu ma prceplaughing
Actipildurile se gasesc la orice magazine. Daca se mai poarta din nou nu situ dar oricum ai putea sa ii pui orice astfel de intrebare D-lui Google
blugii in mare parte se poarta blugi conici, stramti. Dar anul acesta au revenit la moda cei pana
incalatamintethinking, depinde si de sezon, insa am observat ca sa poarta destul de mult skateri.

Mai bine ai pune intrebarile acestea domnului googlehee hee

| Maothecat a răspuns:

Acum se poarta blugii cu "curu" lasat si cei stramti, sandale doar la vara. pana atunci ai putea incerca niste botine cu un toc mai micut sau adidasi, tenisi si bluze cat mai colorate... daca ai parul arzi ar trebui sa tunzi varfurile arse si sa folosesti produse de ingrijire pentru corp si par.deasemenea acum se poarta machiajul cat mai natural. culoarea la oja nu conteaza dar se poarta cea mata.acum cum iti place si tie marimea la unghii nu conteaza neaparat. sper ca ti-am fost de folos

| JsTX000 a răspuns:

Baschetii sunt mereu la moda
Despre blugi ...incearca ceva mai mulat,
Abtipilduri pentru unghii se gasesc cam la toate magazinele si oja nu este neaparat necesara dar incearca sa le dai cu un lac de unghii
Unghile mari dar nu exagerat
Incearca o frizura noua si sunt destule produse pentru regenerarea parului (cauta pe google)
Culorile hainelor ar trebui sa le alegi tu. sa se potriveasca cu nuanta ta de piele si cu ochii.
PS: A avut si eu o colega la fel ca tine si dupa vacanta de vara cand a venit la scoala am ramas cu gura cascata
Sper ca te-am ajutat

| Mitchi a răspuns:

Ca o fata sa fie pe placul unui baiat trebuie sa fie cat mai feminina.Pe baieti ii atrage zambetul unei fete,ochii,parul, decolteul si bineinteles posteriorullaughing.Ai putea purta o bluza cu decolteu in V, dar bineinteles sa fie un decolteu discret.Nu-ti dezgoli sanii pentru a atrage baietii.Un decolteu bine ales e mai potrivit decat unul foarte amplu.Jeasii boy-friend sunt foarte comozi si la moda.Ai putea sa-ti iei doua-trei perechi de jeansi(nu neaparat boy-friend)care te pun in valoare si se potrivesc formei corpului tau.Bluzele cu maneca lunga si imprimeuri cu diferite mesaje sunt foarte cool.Ai putea sa incerci.Cizmele fara siret,pantofii cu talpa ortopedica,baschetii,balerinii,sandalele romane, tenisii, adidasii sunt niste incaltari la moda si iubite de catre baieti.Lacul de unghii incolor sau oja maro sidefata sunt la moda.Acum depinde de stilul fiecaruia.Eu una in timpul liber imi fac unghiile in mai multe culori,cum ar fi o unghie neagra, doua galbene etc. Dupa parerea mea, unghiile n-ar trebui sa fie de 10 metrilaughing.Sa aiba o marime medie.Baietilor nu le plac fetele cu "gheare". Pentru par poti incerca o masca de par din ulei de masline.Baietiilor le plac fetele care se macheaza cat mai natural.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu.

Parul ars - du te si tunde`ti varfurile si fileaza`l.
Unghiile pot sa fie si mari si mici, conteaza sa fie ingrijite [ pielitele taiate, sa aiba o forma. pilite. ]. culori de oja - roz pal... negru sau lac de unghii incolor cu abtibilduri oarecare.
Blugii... cel mai bine ar trebui sa fie mulati ca sa iti evidentiezi formele, gri se super-poarta sau negrii. happy
La incaltaminte poti sa porti si tenesi si bascheti si sandale... aici nu prea conteaza. sunt fete feminine care poarta tenesi. sunt la moda :d.
Bluze. hm. mai degraba tricouri cu imprimeuri haioase si sa fie mai lungi... sa depaseasca soldurile happy le poti accesoriza cu diverse lanturi si bratari.

Parul ca sa para ingrijit poate fii facut cu placa sau cu drotul. happy
Incearca sa te machiezi putin. contureaza`ti ochii cu un creion negru, cu rimel si putin gloss. ajunge.

sunt multe chestii dar am enumerat ce e mai important.
ceau (:

| anca_4513 a răspuns:

Pai daca ai parul ars poti sa iti faci o tunsoare la modabatting eyelashes. unghiile poti sa ti le lasi de marime medie si poti sa iti dai cu, culori vii [ se poarta] blugi poti sa-ti iei o pereche mai stramti si o pereche de bascheti roz sau mov, daca ai sani poti sa-ti iei o bluza decoltat ceva colorat love struck, cat despre cum sa te comporti fii feminina [ nu injura ]

| akygreenfireflies_1576 a răspuns:

Nu stiustraight face...fiecare cu stilul lui, si cum ii sta mai bine.dar ai grija nu exagera, nu vrei sa devi o pitzywinking