| Okayllll a întrebat:

Sunt fata si am 15 ani. Credeti ca as parea o infumurata, fitoasa si cu un aer de superioritate daca nu le mai raspund tuturor baietilor pe facebook? Vreau sa spun ca acum nu plac pe nimeni, si nu-mi doresc o relatie...dar baietii care ma solicita ba ma invita la suc, ba imi cer nr de telefon si vor sa ies cu ei sa ne cunoastem, dar eu nu sunt interesata sa ii cunosc. Am fost de acord sa fim prieteni si am socializat, dar am impresia ca vor mai mult, si ma simt oribil sa ii refuz mereu. Un baiat mi-a cerut nr de telefon dupa ce am vorbit putin (chestii diverse) si nu am vrut sa-l dau, i-am spus in fata ca nu-l cunosc si chestii. Dar dupa o zi-doua l-a cerut iar, si i-am zis din nou ca nu-l dau din acelasi motiv. A zis ceva gen "Ok, daca asa zici tu.:*" si apoi nu i-am mai zis nimic. Nici nu mi-a mai scris de atunci. Credeti ca am procedat gresit? Nu am vorbit niciodata in realitate si nu vreau sa-mi dau numarul asa aiurea. Decat sa mi se intample asa mereu, m-am gandit sa nu mai raspund decat celor pe care chiar ii plac.

6 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Nu raspunzi, blochezi, te pui intr-o relatie pe FB ca sa nu te mai bata la cap sau iti dezactivezi contul. Simplu

| MistretulPufos a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Ai grija happy

| Crainstorm20 a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat si iti raspund:
-Cum ai procedat nu e chiar frumos. daca refuzi o persoana de fiecare data va avea impresia ca n-ai bun simt sau educatie. si te vor vedea "fitoasa".
-Cand fetele ne refuza, avem impresia ca ne baga in "FRIENDZONE" asa ca incearca sa spui : "nu-mi doresc o relatie momentan".Sa nu spui:"te vad doar ca un prieten" este o chestie enervanta -_-.
-In rest ai facut destul de bine deoarece:nu este bine sa oferi oricui numarul de telefon.Deasemenea daca nu-ti doresti nici-o relatie ..NU MAI RASPUNDE! Si nici sa nu te uiti la mesaj.

| Okayllll explică (pentru Crainstorm20):

Multumesc de raspuns. Dar ce legatura are educatia cu faptul ca refuzi o persoana cu un motiv intemeiat? Incearca sa te pui in locul meu, daca cea mai urata fata din scoala ti-ar cere numarul si i-ai zice ca nu vrei sa-l dai apoi ti-l mai cere de cateva ori, il dai cu toate ca nu vrei sa ai tangente cu ea doar ca sa nu zica ca esti nesimtit sau fitos? In cazul meu, daca tipul a insistat aiurea nu are decat sa accepte realitatea, ca oricum nu a inteles nimic din ce i-am zis. laughing

| Crainstorm20 a răspuns (pentru Okayllll):

Nu mai pune intrebari asa de greu de "descifrat".Cel mai bine incearca sa pui intrebari clare... :/