| Anamaria19999999 a întrebat:

Sunt fata si am 15 ani si nu am avut parte de primul sarut. Imi puteti spune va rog ce ar trebui sa fac cu limba atunci cand ma voi saruta? Fara mistouri

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Las ca iti dai tu seama atunci.
nu programare chestiile astea ca ies mai bine spontant

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inceput nu va fi sarut, ci un simplu pupic...si multa mai tarziu se ajunge la sarut si acela nu se invata, ca fiecare face cum simte

| mihai69 a răspuns:

Fii sigură că o să știi din instinct ce să faci, atunci când va fi timpul.
Nu e nevoie de tutoriale pentru asta, mergi pe feeling!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic cu limba, la început. Doar pupi mai lung, și vezi ce face băiatul.
Important este să fii calmă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Unde scrie ca trebuie sa ai primul sarut asa devreme? laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o ții acasă. Și să te săruți cu nasul ca poporul nenet. E mai igienicc.

| darrio2007 a răspuns:

Inca esti mică. Din instinct vei sti ce sa faci cu limba, atunci cand te vei saruta. Dar mai asteapta 2-3 ani.

| Adina5 a răspuns:

Poți exersa sărutul cu ajutorul oglinzii.

Sarutul cu limba: Acesta este probabil cel mai cunoscut tip de sarut. Acesta implică introducerea limbii în gura partenerului și mișcarea acesteia într-un mod jucăuș și ludic. Nu trebuie să exagerați cu mișcările limbii și să încercați să vă sincronizați cu partenerul.

Sarutul pe buze: Acest tip de sarut implică atingerea delicată a buzelor, fără a introduce limba în gura partenerului. Acest tip de sarut poate fi mai puțin intim decât cel cu limba, dar poate fi la fel de pasionat.

Sarutul pe obraz: Acesta poate fi un gest romantic și delicat, care poate fi făcut pentru a exprima afecțiunea sau iubirea.

Sarutul cu suflare: Acesta este un tip de sarut foarte intim, care implică apropierea buzelor de ale partenerului și suflarea ușoară a aerului cald. Acest gest poate crea o legătură emoțională intensă între parteneri.

Sarutul cu mângâiere: Acest tip de sarut implică atingerea delicată a feței sau a părului partenerului în timpul sarutului. Acest gest poate adăuga o notă de romantism și intimitate în timpul sarutului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un tutorial in această privință. Ți-ar putea fi util.

https://youtu.be/6ZI8ztfUEGs