| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. Am parul blond(vopsit) si as vrea sa mi-l fac blond mai inchis acum. Trebuie sa-l decolorez ca sa iasa exact nuanta pe care o vreau? Mersiii va pup dulce!

1 răspuns:
| Peaches a răspuns:

Daca il vopsesti intr-o nuanta mai inchisa decat cea pe care o ai acum, nu mai este nevoie de decolorare. Poti, eventual, sa te vopsesti cu un ton mai deschis decat cel al nuantei dorite, pentru ca vopseaua, de regula, iese mai inchisa.
Curaj, va fi foarte bine!
~Roxetta