| lorenmorgan a întrebat:

Sunt foarte complexata,nu-mi place de mine nici fizic nici moral, cind cineva imi spune cuvinte frumoase sau incearca sa-ma lauda mereu spun ca nu ai dreptate ii spun ca te gresesti, ma simt degradata cu totul nu-mi place de mine nu pot sa ma iubesc pe mine.Ce pot face ca sa-ma accept pe pine sa-ma autoapreciez sa pun ca sunt bravo ca sunt frumoasa ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| scary7 a răspuns:

Nu te mai du la fast-food cu oana roman nu manca prosti renunta la orce fel de suc char si cele naturale cumparate din comert ca tot aia e si du-te si alerga 30 min pe zi si va fi totul bine

| neutrino a răspuns:

La aceasta frumoasa varsta de 18 ani, tu esti singura in masura sa te analizezi singura si sa-ti faci o analiza reala asupra calitatilor tale fizice si "intelectuale". Cat despre vorbele frumoase ale baietilor, tu stii foarte bine ca un baiat, atunci cand doreste sa cucereasca o fata, apeleaza la tot arsenalul de cuvinte frumoase, reale sau mai putin reale. Totusi, un baiat nu porneste la o noua cucererire daca lui, fata respectiva nu ii este draga, ceea ce de fapt conteaza cel mai mult. Capul sus si nu uita ca frumusetea nu consta nici in marimea numarului de la picior!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, nu conteaza cati ani ai, important este sa nu uiti ca ai dreptul si poti fi mereu si copil si femeie, ca niciodata nu va fi tarziu sa o iei de la inceput, sa te indragostesti si sa te reinventezi. Iubeste-te pe tine cu toate calitatile si cu toate defectele tale, apreciaza-te. Profita de fiecare clipa, ia iubirea care ti se ofera cu ambele maini, tine cu dintii de orice clipa de fericire si lupta pentru visele tale!
Sa nu uiti niciodata cine esti orice se va intampla, sa nu lasi oamenii sa te transforme in cine vor ei sa fii, nu uita ca esti un om mininat, ca ai in tine puteri nebanuite de a schimba lumea in bine si de a infrumuseta suflete!
Traieste frumos, cauta sa insemni ceva bun in viata oamenilor, retrage-te atunci cand simti ca nu mai apartii unui loc sau unui suflet si ia-o de la inceput ori de cate ori va trebui...

| VladGH a răspuns:

Vai de tine, cum poti trai o asa viata sa te urasti pe tine insuti. Nu este nimeni ideal, iubestete, ai grija de tine si vei vedea ca totul se schimba. Mindrestete de felul cum esti si nu te descuraja cind cineva te jigneste.

| AnneRoseRock a răspuns:

Te inteleg absolut perfect. Nici eu nu sunt multumita de mine, dar ma gandesc, totusi, ca sunt persoane care ma apreciaza si ca ma iubesc si vor sa ma iubesc si eu pe mine. Increderea mea vine din aprecierea celorlalti asupra lucrurilor pe care le fac bine si asupra lucrurilor facute de mine pe care simt ca sunt la locul lor, ca la carte.

Uite, iubirea de sine si autoaprecierea vin dinauntrul tau, de la sine. Distrage-ti atentia de la defectele tale si de la lucrurile care nu-ti plac la tine.
Incearca sa gasesti lucruri frumoase la tine fara sa mai acorzi importanta la ceea ce se spune rau despre tine sau la lucrurile care nu-ti plac. Detaseaza-te! Viata e frumoasa! Gaseste-ti un talent si cultiva-ti-l, bucura-te de el! O sa gasesti satisfactie curand.
Sper ca ti-am ridicat moralul si ca te-am ajutat!

| Andreea0smile a răspuns:

Pai...sunt sigura ca ai foarte multe calitati si in plus nimeni nu-i perfect sau urat, cred ca e bine sa incepi cu increderea de sine