| Pitic a întrebat:

Sunt foarte confuza, ajutati, ma cu un sfat!
E vorba despre prietenul meu suntem de 10 luni impreuna, ne intelegem bine mai avem mici ciondaneli din cauza geloziei in rest ne este bine, ne ajutam reciproc si ne spunem totul cred.
Acum 3/4 luni de zile i.am citi niste conversatii de pe net mai vechi de cand aveam noi vre, o 2 3 luni impreuna, in acele conversatii spunea lucruri urate despre mine,le trimitea prietenilor lui ce ii scriam eu, radea de mine cu prietenii lui.
M.a ranit foarte tare, am trecut cu greu peste, imi este greu si acum cand imi aduc aminte ce a putut sa spuna, ma dor cuvintele lui si mi,a schimbat complet parerea despre el, tin la el dar cand imi aduc aminte ce a facut nu il mai suport langa mine.
Mereu cand incerc sa vorbesc cu el sa il fac sa inteleaga ca nu a fost bine ce a facut si ca ma simt prost, schimba sucbiectu ma pupa face orice ca sa nu ma lase sa vorbesc. As vrea sa spuna ceva care sa ma faca sa uit ce s.a intamplat, nu este de ajuns ca mi,a promis ca nu va mai face asa ceva si ca ii pare rau, ca a vrut doar sa para mai grozav in fata prietenilor lui.
Eu i-am explicat de la inceput daca nu vrea o relatie serioasa sa ma lase in pace, ca nu suport miniunile. A trecut mult timp de cand el mi,a greist dar dupa ce ca m,a mintit si, a batut joc de mine m.a vorbit de rau si sunt mai mult ca sigur ca m.a si inselat. gandul meu e tot la acele conversatii.
Plus ca ma deranjeaza foarte tare o fata de care lui ii place s, au i.a placut pentru mine e tot una, eu m.am certat cu fata respectiva nu pentru el, ea s.a luat fara motiv de mine dar nu conteaza, conteaza ca el nu a facut nimic sa imi ia apararea am senzatia ca tot timpul o protejeaza.Ce pot sa zic ma simt pe locul 2 chiar daca el o injura si spune ca nu ii place de ea ca pe mine ma iubeste.
Am scris un intreg roman,dar daca iubitul meu nu ma asculta,,, trebuie sa le scriu unor straini, ca sa ma descarc.
Cred ca relatia noastra va lua sfarsit, nu vreau sa imi mai fac singura rau, mai bine fara el decat cu el si gandul ca ma minte tot timpul. Daca m.a mintit 1 data ma va mintii tot timpul.

1 răspuns:
| Cherilyn a răspuns:

Trebuie sa stii un singur lucru: are balta pesti.
happy
Nu e cazul sa te complici si sa te framanti pentru niste lucruri din trecut.
Parerea mea este ca ar trebui sa renunti la el.
Daca acum 4 luni te vorbea de rau, acum chiar crezi ca ceva l-a facut sa se schimbe si sa te iubeasca sincer?
Faptul ca foloseste orice pretext ca sa evite certurile denota faptul ca e prea imatur.
Sincer, cred ca esti doar o jucarie pentru el. Cum ai spus si tu: te-a mintit odata, o va face si a II-a oara fara resentimente. Ai fost naiva si ai pus suflet.
Asa se intampla mereu...

Gandeste la rece, sper sa iei decizia corecta! happy