| ioana_8530 a întrebat:

Sunt foarte sensibila si as vrea sa fiu mai tare sa pot sa ma impun atunci cand este nevoie, am 15 ani si imi vad colegele (unele) cat sunt de indraznete eu stiu ca nu putem fi la fel, avem caractere diferite, dar cred ca am nevoie de curaj dar de unde sa il i-au? sunt timida.

Răspuns Câştigător
| Luky_6032 a răspuns:

Eu's mai diferit de felul meu asa ca am sa incerc sa abordez putin diferit problema. Eu zic ca este bine faptul ca esti sensibila si putin timida si nu faci ce fac si colegele tale. Pana la urma tu esti tu si nu trebuie sa fii ca ele daca nu vrei. Fi tu insuti, fi increzatoare in tine si mai ales accepta cum esti tu si iubeste-te asa cum esti si sa nu fii dezamagita sau trista ca nu esti ca ele.

Nu uita ca ai zis chiar tu ca aveti caractere diferite, deci practic ti-ai raspuns tu singura la intrebare, pe jumatate. Faptu ca aveti caractere diferite inseamna ca tu ai ce nu au ele iar ele au ce nu ai tu, fi sigura ca daca tu nu ai ce au ele dar ai vrea sa ai, ai tu ceva care poate ii mult mai valoros iar ele nu au happy

Don't worry, be happy, you're the best so f*ck the restwinking

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Curaj. Da, imi trebuie si mie cateva kilograme.Pacat ca nu e de vanzaresad
Trist e ca lipsa curajului devine un complexhee hee
Trebuie timp si mult exersat in fata oglinzii ca sa poti face cevabig grin
La mine functioneaza, mai ales atunci cand trebuie sa prezint ceva in fata unei multumisad

| Bubble a răspuns:

Din tine.Incetul cu incetul.Nu trebuie sa treci de pe o zi pe alta.Implica'te in activitati cu echipe! si acolo fii activa.Fii de treaba. COmunica! nu te musca nimeni. Tine minte. cu timiditatea nu faci nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena de-a mea s-a confruntat cu aceeasi situatie si acum este aproape la fel de tupeista ca mine.Asta a deprins cu timpul, gandindu-se mereu ca, daca eu pot, poate si ea. Mergand pe acest principiu, a devenit mai indrazneata(desi prima data era falsa rau de tot), apoi a inceput sa prinda tupeu, si incet incet a devenit ce este acum: o mare,, indraznitura``rolling on the floor.

| mytza020 a răspuns:

Trebuie sa te uiti in oglinda si sa-ti spui : CE AM DE PIERDUT?!
si usor usor prinzi incredere in tine.