| AnaPisicutza a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 7 luni. Parintii meu stiau ca am prieten, il cunoaste doar din poze. Dupa Revelion mi-a luat telefonul si s-au uitat prin toate mesajele noastre si sincera sa fiu nu prea le-a placut ce a vazut acolo (dar nu era ceva grav). Apoi m-a vazut tata cu el intr-o zi si nu ii place de el. Ei nu il cunosc, nu stie ce comportament are, ce temperament- dar se comporta super bine. Ne iubim reciproc, e dispus sa faca orice ca sa ne fie bine, nu mi-a cerut niciodata mai mult decat as vrea, nu am avut nicio relatie sexuala, dar parintii mei nu prea il plac si imi tot zic sa ma departez de el, dar nu pot sa fac asta. Ce sa fac ca sa il accepte? (nu vreau iesiri in 4 sau chestii de genu) Eu am 17 ani si el are 19.

1 răspuns:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai unul din motive ar fi acela ca este o diferenta de varsta intre voi, dar nu mi se pare asa mult.
O idee buna ar fi sa iti convingi prietenul cand poti sa vina la tine acasa cand sunt si parintii ca sa il cunoasca mai bine si mai vorbeasca intre ei unde ve-ti fi doar voi 4.
Bafta