| cranian0000 a întrebat:

Sunt in clasa. a 6-a si mama imi tot zice sa ma decid la ce liceu sa merg dar eu nu stiu unde sa dau... vreau sa iese o meserie buna gen contabil sau afacerist raspunsuri pls...

Răspuns Câştigător
| diverse a răspuns:

La un liceu cu o ramura economica
si eu is pe acesta ramura dar te anunt ca destul de greu ca ai multe specializari

4 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Din ce oras esti? Pentru a face "contabilitate" sau ceva in domeniu alege un liceu economic.

| TheAce a răspuns:

Poti opta pentru un Colegiu economic insa iti sugerez sa nu te grabesti inca. Ai inca mult timp la dispozitie sa te hotarasti. Parintii tai nu ar trebui sa puna presiune aiurea pe tine.

| Liliana_Daniela_Miron_1998 a răspuns:

In clasa a 6 a e prea devreme, daca inveti bine poti sa te faci orice vrei.

| remusdarius a răspuns:

In primul rand se scrie "sa iasa e meserie buna" si daca ai note bune du-te la lazar daca nu poti sa te duci la mihai viteazu, scoala centrala. sper ca ti-a placut raspunsul meu si daca vrei poti sa imi dai funda happy