| alessya15 a întrebat:

Sunt in clasa a 6a si plac un baiat de a 8a. I-am spus ca il plac si de ceva timp incoace nu mai vb cu mine deloc nici macar nu ma mai saluta. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

La vasta asta, baietii sunt mai timizi. Faptul ca tu ai facut primul pas, in principiu nu este rau, dar baietii se simt amenintati in amorul lor propriu, se simt intimidati daca nu fac ei primul pas.Si mai este si varianta ca poate -ti spune (fara cuvinte) ca el nu impartaseste sentimentele tale, adica nu te place! Faptul ca nu te saluta este o dovada de proasta crestere, dar poate baiatului ii este frica de adevar, fie ca te place fie ca nu, nemaifiind pus in situatia asta pana acum.Sau poate e socat ca l-ai ales pe el! Parerea mea este sa-i ceri prietenia(daca tot esti asa de curajoasa!). Trebuie sa zica ceva, sau da sau ba, si atunci sti unde te situezi in raport cu el:iubita, prietena, amica sau colega.

| fluturasul a răspuns:

Acum ca i-ai spus ca il place de aia iti intoarce spatele. Incearca sa nu arati ca esti afectata sa ii zabesti(sa zambesti nu numai cand e el prin preajma) sa il privest dulec(privirea spune multe despre o persoana) sa il atragi cum ti se pare tie mai bine, sa il faci sa vina la tine. succesc

| Kate21 a răspuns:

Poate doar s-a speriat
lasa-i putin timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai procedat gresitwinking, nu poti sa ii spui unui tip " Te plac!", il sperii. E ca un soc, e ceva de genu : vine politia la tine " Sunteti arestata! ", gandeste'te cum te'ai simti in aceasta situatie, cam asa se simte si el. Incearca tu sa vb cu el.

| Alice_6278 a răspuns:

Mai bine nu-i spuneai katzi place de el. pur si simplu el deakum isi bate joc de sentimentele tale.mai bine uital viata merge inainte. dar cum se spune roata se invirteshte.:*nu dispera

| ZoZoHeart a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ceva! Saluta-l, iar daca nu iti raspunde intreaba-l de ce. Daca vorbeste cu cineva, asteaptal sa termine si intreaba-l de ce nu mai vorbeste cu tine. Poate ca este un baiat mai timid, de aceea s-a simtit mai ''ciudat" cand i-ai spus ca il placi. Dupa cum a zis si anelaubed, cere-i prietenia! Va trebui sa spuna da, sau nu. Zambeste cand e prin preajma, fi o prietena adevarata. Daca si el te place, poarte ca iti va spune cu vorbe, poate ca nu si atunci iti va comunica prin gesturi.