| alisalisa a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si m-am plictisit si saturat pana pestre cap de scoala generala. Intrebarea este: e mai bine la liceu decat in scoala generala?

Răspuns Câştigător
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Se spune ca anii de liceu sunt cei mai frumosi si intr-adevar chiar asa este, insa cand vei trece pe clasa a 9-a si vei fi un boboc iti va fi dor de fostii colegi, de profesori, de absolut tot si vei dori sa te intorci inapoi.Intr-o zi vei deschide cartea cea grea a trecutului, iar pe filele ei se vor pastra inca vii aceste amintiti din scoala generala.Nu stiu daca este mai bine la liceu decat in generala, insa stiu ca frumos atat la liceu, cat in generala.Eu cred ca ar trebui sa te bucuri de ultimul an petrecut in generala pentru ca in curand vei face un pas important si iti vei da seama cat de bine era in generala.Nu vrei sa crezi ca iti spun ca e mai frumos in generala pentru. ca si in liceu e superb, nu am cuvinte sa iti descriu, insa TRAIESTE CLIPA!

20 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Când o să fii la liceu o să vrei la facultate, când o să fii la facultate o să vrei la servici, cănd o să fii la servici o să vrei să mori laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Liceul reprezinta o noua etapa din viata ta.Depinde foarte mult de tine, daca vrei cu adevarat sa nu ai probleme trebuie sa inveti bine de la inceput sa fii perceputa ca o eleva silitoare si nu o sa ai nici un fel de probleme.

| Psihoyounger a răspuns:

Dacă e mai bine sau nu este un lucru individiual. Propunerea lui Miclea spunea ca liceul să înceapă din clasa a X-a. Atunci eu te întreb, ai mai vedea o diferenţă între clasa a VIII-a şi clasa a IX-a, având în vedere că ambele sunt în gimnaziu? Depinde de cum percepe fiecare persoană lucrurile. Este adevărat că unii profesori tratează altfel liceul decât gimnaziul dar mie unul acest lucru mi se pare total aiurea. Nu văd care este diferenţa între elevul care termină clasa a VIII-a în luna iunie şi acelaşi elev în luna septembrie când începe clasa a IX-a. Este acelaşi, trei luni nu sunt trei ani. Dacă tu îţi propui ţie însuţi ca liceul să fie mai bun, va fi dar dacă te vei plictisi şi de el repede, atunci cu siguranţă nu va fi mai bun. Sărbători fericite în continuare şi baftă la liceu!

Psihoyounger

| Marii a răspuns:

Depinde de colegi, de profesori. Eu una am urat generala, imi uram colegi si uni profesori. Acum la liceu am colege bune (sunt la liceu unde predomina fetele), si 2 baieti tampiti, dar sunt mai buni decat cei din generala, profesori sunt foarte de treaba. Uneori si la liceu devine mai greu, dar niciodata nu mi-am dorit sa ma intorc in generala. happy

| xibalba a răspuns:

Imi placea mai mult in generala. Dar depinde de tine acum. Eu sunt mai copilaroasa, si la liceu m`am intalnit cu destula maturitate, de fapt, sunt copii teribili dornici de a arata cat de maturi sunt, dar de fapt nu le iese si devin penibili. Cam asta e la liceu, eu nu ma declar incantata, era mai frumos in generala, dar nici nu`mi doresc sa ma intorc. E si liceul o etapa ce trebuie parcursa, fie ca vrei, fie ca nu.

| alecs871 a răspuns:

Acum depinde si de cei pe care ii vei intalnii la liceu. Si eu in clasa a opta muream de plictiseala, mi se luase rau de scoala aia, si in ultimul semestru abia daca ne mai duceam la cateva ore pe saptamana ( in restul timpului rupeam cs-ul la sala cu ceilalti colegi). Si in liceu a fost cel mai marfa, evident pana in clasa a XII cand ni s-a luat si de liceu... am inceput sa plecam toata clasa de la ore. O sa fie altfel la liceu, dar o sa de pinda de colegii si de profesorii pe care o sa ii intalnesti acolo.

| Bia:X a răspuns:

Eu acum sunt clasa a Xa s sincer iti zic ca e fain si la liceu dar la generala era mult mai bine. in generala aveam o clasa foarte unita(daca cineva facea ceva toata clasa luam vina asupra noastra sau daca voiam sa chiulim o faceam toata clasa si nu ramanea nimeni.)dar acum la liceu sunt multe gasti si multe fite... e adevarat ca si aici am o clasa destul de super dar eu vreau inapoi in generalasadhappy

| miauu a răspuns:

Eu regret ca am terminat generala sunt a9a
mi-as dori macar o zii in generala
si in generala asteptam liceu
tres a ne multumim cu ec avem

| mioara a răspuns:

Peste tot este la fel nu ai nici o sansa.

| Allegria a răspuns:

si sora mea laughing
la 14 ani e f dezvoltata, frumoasa, sportiva, merge in cluburi si nu ii pasa de varsta ei(nu a facut sex oricum)happy

| wildlyon a răspuns:

Mie imi lipseste generala...acum sunt in clasa a 9a, in liceu (cel putin la mine) profesorii sunt mai intelegatori, dar colegii sunt mai rai...in generala eram mai uniti in liceu s-au format grupuri, si aceste grupuri se barfesc intre ele
Mijto nu?
Eu zic sa te bucuri de generala cat inca mai poti happy

| dragosh a răspuns:

Mai bucura`te inca cat poti de generala.
La liceu a9a e nasoala pana te acomodezi cu colegii, cu atmosfera, dupa aia din a10a incepe viatalaughing

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

E mai bine la liceu. Mie asa mi se pare.winking

| adellina a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10-a.Sincer imi placea mai mult in generalahappy. La liceu se schimba totul.In generala eram toti uniti, pe cand la liceu se fac grupuri.

Bucura-te cat poti de generala, chiar daca mai ai putinsad. o sa ajungi la liceu si cu timpul o sa vrei sa dai timpul inpoi, la inceput ii fain la liceu, da apoi nu preawinking

| greenyk a răspuns:

Si eu sunt tot in scoala Generala.Deci nu stiu cat de corect e raspunsul meu.

Dar am auzit ca la liceu e mult mai distractiv. Adolescenta... xD
Pana si profii sunt mai in firea lor si nu sunt chiar asa disperati.happy Cel putin la persoanele care mi.au zis asta!

Bafta la liceu!happy

| rosmery a răspuns:

Eu sunt la liceu si profii sunt super misto, in schimb colegii sunt groaznici...as da orice pentru inca o zi in scoala in generala.aia sunt cei mai frumosi ani din liceu nu cei din liceu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni sunt nemultumitii in liceu e minunat adolescenta, rebeliune e fain dar cand dai de profi nasoli sau note rele iti doresti sa fi pacar 1 zi in generala, depinde si de liceu. in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceu

Răspuns utilizator avertizat
| bianca17_5869 a răspuns:

Perioada din timpul liceului e cea mai tare:X