| MorphineGirl a întrebat:

Sunt in clasa a 8a pana cum nu mi-a pasat atat de mult scoala pentru ca nu vedeam rostul pentru care trebuie sa stiu toate chestiile alea care ni-se predau in fine eu am de gand ca mai departe sa dau la un liceu cu profilul stiinte ale naturi Stiu ca nu e exact cea mai buna alegere pentru o facultate de medicina dar asta e media nu imi permite mai mult din cat am inteles eu pot sa fac orice liceu ca sa ajung la medicina si acum intrebarea mea este in liceu la ce materi(in afara de romana si matematica ) ar trebui sa fac pregatire ca sa imi fie mai usor la facultate ?A si inca ceva eu vreau sa practic medicina in alta tara mai exact chirurgie cardio-vasculara in ce tara s-ar plati foarte bine aceasta specializare?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In orice tara care au un nivel de trai bun financiar cum ar fi Italia, Spania, EE.UU, Finlanda, etc.

| BlueBird a răspuns:

Din punct de vedere financiar medicii chirurgi in general sunt cei mai bine platiti... Chiar si in Romania. Important e ca medicina este una dintre cele mai grele facultati dar daca esti devotat si crezi ca esti in stare ai tot spirjinul meu Profilul de stiinte ale naturii este inceputul. Vei manca biologie, chimie, fizica si mate pe paine tongue.
Si te inseli. Profilul de stiinte ale naturi ( si poate si cel de mate info dar intr-o propotie mai mica) sunt o alegere foarte buna pentru a urma o facultate de medicina. Poate cu timpul o sa te razgandesti avand in vedere varsta frageda. Tot ce iti trebuie e vointa happy!

| MorphineGirl explică (pentru BlueBird):

Din moment ce am visul asta de 5 ani nu cred ca am sa renunt acumhappy