| ralucaralu a întrebat:

Sunt in clasa a9a si am o problema cu engleza. Am avut cea mai mare nota la o lucrare cu nivel mare de dificultate si profesoara m-a trimis la olimpiada. Acum, am dat un test(cu grad de dif. foarte mic) si o sa iau nota mica din cauza neatentiei. Sunt sigura ca va fi foarte dezamagita de mine si ca va crede ca primele mele rezultate au fost intamplatoare. Ce sa fac? Ma simt foarte prost.

3 răspunsuri:
| geoolina a răspuns:

Buna! am si eu colegi in clasa care de obicei la teste grele obtin nota10 iar la teste usoare gresesc...incearca sa-i explici profesoarei tale ca te-ai panicat si ca nu esti mereu asa mereu si sunt sigura ca ea va intelege...

| Detanatar a răspuns:

Am trecut si eu prin asa momente si o solutie ar fi sa invoci unele motive:ca nu ai avut timp, ca nu ai inteles conditia, ca nu ai vazut bine.Personal,eu apelam uneori la aceste metode.Sau ai putea sa incerci sa demonstrezi din nou ca esti buna la engleza

| EraGGon a răspuns:

Poti sa ii spui ca nu ai fost atenta si invata in continuare si raspunde la ora iei ca poate vede ca l-ai luat din greseala