| ihacoswhy a întrebat:

Sunt in depresie si nu stiu cum sa scapsad Eu cu prietenii mei suntem din constanta si stam pe langa parc si ne jucam, vorbim dar unii din ei sunt plecati si baiatul de care imi place vine doar vara si azi a plecat inapoi in Brasov si eu cu inca un prieten ne simtim de parca s-a daramat lumea, el a vrut sa iasa din gasca noastra, dar i-am tinut un discurs de incurajare chiar daca si eu ma simt la fel si ideea e ca o sa imi fie dor de ei si de toata vara si ma simt distrusa si nu stiu cum sa fac sa ma simt mai binesad

Răspuns Câştigător
| username97 a răspuns:

Chiar dacă a intervenit distanţa (mare duşman al vieţii) între tine şi unii prieteni ai tăi nu intra în depresie. Până la urmă pentru ce s-au inventat telefoanele şi internetul?! Ştiu că nu e aceeaşi chestie şi că poate o să simţi distanţa dintre tine şi prietenii dar, vorbim prin telefon, sms-uri, facebook, mess sau orice altceva, cu siguranţă o să te simţi mai bine. Astfel o să discuţi cu cei ce se află la distanţă şi nu trebuie să îţi faci griji că vei fi uitată. Gândeşte-te că, fiecare zi care trece o poţi trăi alături de prietenii de lângă tine, comunicând şi cu cei de la distanţă, apropiindu-te de ziua în care vă veţi revedea. Dacă vrei să încerci ceva nou dar şi "antic", ca să zic aşa, puteţi încerca să comunicaţi prin scrisori, astfel sentimentele şi propriul vostru scris vor fi mai profunde. Sper că te-am ajutat. big grin
PS: Orice s-ar întâmpla, cât timp vă simţiţi bine alături de gaşca voastră nu o părăşiţi, chair dacă unii de aici sunt plecaţi pentru o perioadă de timp!

| ihacoswhy explică (pentru username97):

Dar, tot ce ai spus e chiar adevarat:* Multumesc mult:*

| username97 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Cu plăcere. :* Să ai o vară superbă.

| ihacoswhy explică (pentru username97):

Mersi la fel:*

7 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cu cât vei accepta că nu au cum să mai vină acasă cu atât vei trece mai repede peste.
Sunt sigur că nu băiatul acela îți face ție vara, oricum tu nici nu ai o relație cu tipul.
Continuă să zâmbești, vara e lungă...

O zi perfectă îți doresc.

| ihacoswhy explică (pentru Dariusuu):

Am avut dar a trebuit sa ne despartim pentru ca plecasad

| kteichd a răspuns:

Muzica e un foarte bun "medicament" in situatiile astea. da-mi un mesaj pe privat cu id tau sa iti spun ce ai putea sa faci. Din experienta.

| qIrinna a răspuns:

Chiar dacă a intervenit distanţa (mare duşman al vieţii) între tine şi unii prieteni ai tăi nu intra în depresie. Până la urmă pentru ce s-au inventat telefoanele şi internetul?! Ştiu că nu e aceeaşi chestie şi că poate o să simţi distanţa dintre tine şi prietenii dar, vorbim prin telefon, sms-uri, facebook, mess sau orice altceva, cu siguranţă o să te simţi mai bine. Astfel o să discuţi cu cei ce se află la distanţă şi nu trebuie să îţi faci griji că vei fi uitată.