| Ariana2014 a întrebat:

Sunt in perioada aia in care toate se invart in jurul meu,in care m-am indragostit nebuneste.... Am ajuns in punctul in care nu mai vreau sa sufar, sa ma gandesc la el...ce pot sa fac sa nu ma mai gandesc la el?
Va rog mult daca se poate sa nu te rezume la prieteni sad!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mda,ce pot spune trec prin asta.
Pe scurt.Ai putea muta munti din loc pentru aceea persoana.Insa intrebarea e... Merita? Iam oferit la o pipita de 19 ani tot. Iubire, respect, tandrete, vorbe dulci si mici soapte romantice.Rezultatu?
"esti un baiat dragut, da nu stiu daca o sa ma pot apropia de tine, bla bla bla "
A vrut o pauza, i-am acordato. Sa zicem doar ca spre norocu ei a dat peste un scorpion... care ii va demonstra puterea iubiri, sau ceea a razbunari happy.
Sfatu meu? razbunate. Eu daca vad si vad ca tot la fel se poarta cu mine, o sa o las si ma razbun frumos.Sa vada si ea cum e sa gusti din propriul venin happyTe gandesti cum il poti face sa sufere. NImic nu e de nepatruns, nimic nu e de 'ne-penetrat'.Pe fiecare ne doare ceva.Gaseste acel lucru, apoi joaca-l in picioare happy E cam trist, ce pot spune. Eu asta am sa fac happy daca nu se potoleste sad voi fi nevoit.Fa si tu la fel

| SashaS a răspuns:

Nu poti face asta! Si eu sunt in aceeasi dilema ca tine si mor cand el se saruta cu cea pe care nu o suport!
Incearca sa nu te mai gandesti la el si va merge cat de cat.

| corinuta20 a răspuns:

O data ce te gandesti la o persoana si esti indragostita nebuneste de ea nu o poti uita asa de usor! Asta se va intampla in timp sau daca o sa-l inlocuiesti pe acel baiat cu altul, dar in orice caz nu poti sa-l stergi instantaneu din sufletul tau! happy