| Eu_4599 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat mai mare decat mine cu 8 ani. Eu am 14 ani.
Vorbesc cu el, ne salutam, iar cand merg la vreo petrecere si este si el stam de vorba.
I-a spus prietenei fratelui meu(cumnata mea) ca atunci cand o sa mai cresc o sa ma faca prietena lui.
Ce sa fac? Sa ii spun de acum ce simt pentru el sau sa astept pana cand imi va spune el ca vrea sa fie cu mine?
Totusi sunt clasa a8a si as vrea sa astept pana la vara ca sa scap de examene si sa intru la un liceu bun.
Nu imi fac griji ca va vorbi cu alta fata, dar sunt cu gandul numai la el...

2 răspunsuri:
| Andrusca1497 a răspuns:

Deciii si eu trec prin acceasi situatielaughing si eu am aceeasi varsta, aceleashi examnele"ale vietii" dk uh crezi ca poti trece examenele cu bine cu el de mana at e ok dar... trebuie sa te gandesti si pe partea cealalta ca e posibil sa nu te poti concentra la examene fiind cu gandul la el laughing nu stiu ce sa zic...

Fai cum crezi tu ca e mai bine... kiss kiss kiss

| MenInShadow a răspuns:

Are 22 de ani. Uite nu vreau sa fiu... dar unii baieti de varsta lui cauta la fete mici ca tine... stii tu ce, sa le aiba in pat.
Bine, nu spun ca nu ar putea fi o exceptie.
Si nu mi se pare ciudata diferenta de varsta. Ii poti spune acum despre sentimentele lui, si sa-l rogi sa te lase mai usor, pentru ca trebuie sa inveti pentru examenele din vara.
Pt ca in timp te poate uita, vorbii cu alte fete de varsta lui care sa-l atraga mai mult, si tu sa ramai dezamagita.
Dar totusi, ca pe o avertizare, ai grija la ce "miscari" face, si stii la ce ma refer, cat de insistent este cu "acele" chestii, etcwinking