| mihaela1234567890000o a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema. Deci anul acesta termin a 8-a si nu ma pot hotarî in privinta liceului. Variantele ar fi Cuza si Unirea. Stiu ca cel mai bun este Unirea, dar nici Cuza nu este mai prejos. In anii trecuti am avut media generala 9, 80, iar anul trecut 9, 94. In concluzie cred ca as avea sanse sa intru la amandoua, dar nu trebuie sa auit de examene pentru ca acele reprezinta 75 % din media de admitere. Am auzit ca la Unirea este foarte greu, iar la Cuza ar fi putin mai usurel. Nici macar in privinta profilului nu sunt hotarata, as vrea sa merg pe ceva legat de matematica, dar sa nu fie chiar asa de greu. M-am gandit ca dupa liceu as putea incerca politehnica, dar sunt foarte nehotarata si toti imi spun ca trebuie sa ma gandesc odata ca sunt a8-a etc. Nu vreau sa-mi spuneti ca sa dau la ce-mi place. Mentionez ca sunt buna la toate materile, fizica cam scartie dar ma descurc cat de cat. Sunt din Focsani, si va rog daca cunoasteti pe cineva puteti sa-mi spuneti o parere. Nelamuririle mele ar fi la ce liceu sa dau si pe ce profil. Dau fundita!

2 răspunsuri:
| Anysya12 a răspuns:

Unirea este intr-adevar un liceu bun, am o verisoara la Unirea din Brasov si a zis ca este foarte bine si acolo chiar se invata, si a zis ca examenul nu a fost foarte greu, a fost putin mai dificil decat ar fi fost la Cuza, dar eu cred ca recomand Unirea. Ai putea sa te duci pe mate-info. Multa Bafta :*

| mihaela1234567890000o explică (pentru Anysya12):

Multumesc :*! Stiu ca Unirea este mai bun, dar cred ca o sa ma indrept spre Cuza! Mersi oricum de sfat!