| sanandreas a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 4 ani si un pic, de 8 luni suntem despartiti, adica, ea la munca in italia eu in romania.De 3 luni am intalnit o fata de care m-am indragostit(si ea de mine). Aceasta a plecat cu prietenul ei in italia, dar ea nu il mai iubeste deloc si nu stie cum sa-i zica; Oricum noi doi ne iubim la nebunie, ea nu stie lui cum sa-i zica ca nu-l mai iubeste, eu nu stiu cum sa-i zic la a mea ca nu o mai iubesc. Este o nebunie totala si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Lala a răspuns:

Fie ca tu si fata aceasta pe care o placi veti fi impreuna, fie ca nu, ideea e ca trebuie sa te desparti de prietena actuala, din moment ce nu o mai iubesti. Ar fi bine sa stai sa-ti analizezi sentimentele. S-ar putea ca inca s-o mai iubesti pe prietena ta, insa distanta dintre voi si aparitia acestei fete sa te faca sa crezi ca nu-i asa. Se poate sa fie doar o atractie de moment si sa ti se para mai mult fiindca simti nevoia sa te arunci in bratele altcuiva, acum ca esti departe de prietena si ai apucat sa petreci ceva timp cu tipa asta. Totusi, nu inteleg de ce a mai plecat daca spunea ca te iubeste. La tine e cat de cat de inteles, prietena e plecata din tara iar tu ai intalnit pe altcineva, dar la ea faptul ca nu stie "cum sa i-o zica" nu-i o scuza. In cazul in care nu e materialista, o femeie este capabila sa rupa o relatie daca nu (mai) simte nimic pentru partener. Toata treaba asta e cu dus si-ntors. incearca sa-ti clarifici nelamuririle si apoi ia o decizie. Mult succes!

2 răspunsuri:
| dan_1805 a răspuns:

Faceti ce va spune inima.

| ady12321 a răspuns:

Daca chiar va iubiti si tu nu mai simti nimic pentru vechea ta iubita despartate de ea si ea sa faca la fel si ramaneti impreuna dar sa nu fie doar simpatie si dupa aia sa regreti ca te-ai despartit de vechea iubita