| Wut a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificila... trebuie sa aleg intre 2 baietii, si nu stiu pe care sa il aleg.Cu unul am fost impreuna toata vara + o luna, iar pe celalalt abia l-am cunoscut... ei spun ca ma iubesc. si nu imi spuneti sa fac cum imi spune inima, pentru ca in momentu` de fata inima asta proasta chiar nu ma ajuta... sad

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Pai, zici ca ai fost impreuna cu unul toata vara + o luna? Si acum presupun ca nu mai esti cu el.
Daca e cum zic eu, te sfatuiesc sa-l alegi pe al 2 lea, pentru ca daca-l iubeai atat de mult pe primul nu-l lasa-i, sau nu te lasa el daca te iubea.
Daca nu e cazul, vezi cine se comporta mai frumos cu tine, si alege-l pe acela, tot in acelasi timp ii spui si celuilalt neales, ca vrei sa ramaneti prieteni. Daca accepta, in cazul in care te desparti de cel ales din nu stiu ce motive, il poti avea pe celalalt sa te "consoleze"winking

3 răspunsuri:
| GreenEyed a răspuns:

Pai...vezi care e mai important pentru tine.Intreaba-te care este cel fara de care nu poti trai, la care te gandesti prima data cand te trezesti, care are mai multa grija de tine, etc. Daca ai fost(si esti si in prezent)o vara cu baiatul ala si ai simtit ca zbori, de ce sa renunti? Daca relatia e monotona cu acela ia-l pe cel nou.

| Smiiiley a răspuns:

Heii:*! Nu poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp. Daca te-ai indragostit de al doilea inseamna ca nu l-ai iubit indeajuns, sau poate deloc(ce-ai simtit pentru. el a fost doar afectiune), pe primul.Nu te arunca asa de usor dintr-o relatie in alta. "Nu alerga dupa doi iepuri odata, caci risti sa nu prinzi nici unul"!

| Lonely13 a răspuns:

Alege-l pe al 2-leawinkingdaca nu l-ai fi iubit mai mult nu te-ai fi indragostit de elhappy