| xCatastrophe a întrebat:

Sunt intr-o stare nasoala.Nu am un prieten/a cea mai buna. AM multe prietene care tin la mine si otusi nu am incredere deplina in niciuna desi le iubesc pe toate.love struck:X:X:Xlove struck...De obicei sunt pretentioasa si mofturoasa in ceea ce priveste o persoana sau un iubit sau altceva...cam toate.Stateam si ma gandeam ore sunt sortita sa nu am un prieten cel mai bun? nail biting
Voi ce credeti? happy
Funda pentru cel mai bun sfat.

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Nu cred ca esti sortita sa nu ai un prieten/a foarte bun.
Doar ca va trebuii sa il/o cauti ceva mai mult. Partea buna e ca si atunci cand il/o vei gasi, va fi o prietenie care va dura foarte mult timpwinking
Deci nu dispera, mai devreme sau mai tarziu vei gasi happy

| akasha_6330 a răspuns:

Daca nu ai nicio prietena cea mai buna sau prieten nu e sfarsit de lume.inseamna ca nu ai gasit inca persoana potrivita cu care sa legi o prietenie si pe care sa te poti baza. daca ai multe prietene care tin la tine, ai rabdare.cine stie cum una o sa iti demonstreze ca iti merita prieteniatongue asteapta. nu te grabi si poti incerca avand incredere in ele (asta nu inseamna sa te apuci sa le zici toate secretele, testeaza-le intai )

| Alexandraaa_6449 a răspuns:

Pai Lucky...sa sti ca din pura experietna iti spun asta,nu exista prieteni,am avut o prietena,eram ca surorile,si ma trezesc ca ii cu iubitul meu,de atunci am decis sa nu mai am incredere in nimeni,eu si atata,nu stiu ce sa zic,sfat prietenesc,cei mai buni prieteni sunt parinti si frati,nimeni alt cineva,eu cand eram mai mica,nu ma intelegeam cu mama si restul fam,m-am apropiat de mama foarte mult, si desi gurile rele vorbesc, restul ma invideaza ca desi am 16 ani am o mama de 36 de ani ma inteleg bine cu ea si chiar arata foarte bine pentru varsta ei,si pot iesi cu ea in oras fara a imi fi rusine,dc?,pentru ca e mama mea in primul rand,adica daca ei i-am spus de primul baiat dc nu i-as spune si de uramtorul si de uramtorul, nu e ca si cum as avea o prietena cea mai buna, care dupa o anumita vreme de stat impreuna sa ma vb p la spate sau sa se dea la iubitul meu,...cei mai buni prieteni is parinti!